Etykiety samoprzylepne Sosnowiec

W XXI wieku druk cyfrowy to wielomilionowy rynek poligraficzny, na którym z roku na rok pojawia się coraz więcej nowych możliwości i technologii. Druk cyfrowy etykiet samoprzylepnych to odrębna i dość specyficzna nisza, która prezentuje ogromną liczbę rodzajów produktów etykietowych. Drukarze już dawno zauważyli, że pokarm duchowy jest konsumowany coraz mniej, ale rzeczy są mniej lub bardziej stabilne dzięki etykiecie i opakowaniu żywności dla ciała. Niektórzy uważają nawet ten sektor za bezpieczną przystań świata druku. Jednocześnie w sektorze etykiet obserwuje się wielokierunkowe trendy.

Etykiety samoprzylepne w drukarni Arti Bau

Etykieta, która wcześniej była wykonywana w arkuszach, jest zastępowana etykietą samoprzylepną rolkową, a etykieta drukowana na zwykłym papierze jest drukowana na folii samoprzylepnej i syntetycznej. Dlatego druk offsetowy w sektorze etykiet zaczął ustępować miejsca drukowi fleksograficznemu oraz inkjetowemu.

Do różnorodności produktów wymagających etykietowania dodaje się fakt, że reklamodawcy nieustannie starają się umieścić na etykiecie samoprzylepnej dodatkowe informacje o swoich promocjach (na przykład losowanie nagród) lub po prostu zmienić projekt etykiety i zobaczyć, co się stanie. Co więcej, pojawiają się nowe firmy i małe przedsiębiorstwa, produkujące coraz to nowe rodzaje produktów. Wszystko to prowadzi do dystrybucji krótkich serii etykiet. Ale tylko w przypadku krótkich serii druk fleksograficzny nie jest zbyt opłacalny i pojawił się sektor poligraficzny, taki jak cyfrowy druk etykiet.

Nasza drukarnia Arti Bau drukuje etykiety samoprzylepne na bardzo zaawansowanej technologicznie maszynie hybrydowej Mark Andy Digital Series. Łączy ona możliwości druku fleksograficznego i inkjetowego. To umożliwiło nam druk wysokiej jakości etykiet wielowarstwowych, szlachetnych, ze złoceniami na zimno i matowych. Wykonujemy również druk cyfrowy inkjetowy na najnowocześniejszej maszynie poligraficznej XEIKON PX3000.To niezwykle praktyczny sprzęt do drukowania serii różnej wielkości.

Etykiety samoprzylepne najwyższej jakości

Etykiety samoprzylepne w ofercie naszej drukarni Arti Bau wyróżnia wysoka jakość druku i wszechstronność: mogą pracować z wieloma rodzajami papieru i różnymi foliami Technologia ta nie ma problemów z zapachem farby, z jej bezpieczeństwem. Możemy drukować bardzo jasnych obrazy i ciekawe kolory, natomiast biel umożliwia druk na folii przezroczystej, na materiałach kolorowych lub metalizowanych. Drukujemy wysokiej jakości etykiety samoprzylepne co pozwala naszym klientom na sprawniejszą promocję produktów.

Zapewniamy profesjonalną obsługę przy zamawianiu każdego typu etykiet:

 • Srebrzone.
 • Złocone.
 • Metaliczne.
 • Matowe.
 • Przezroczyste.
 • Do zadruku.
 • Termotransferowe.

Wykonujemy uszlachetnianie etykiet samoprzylepnych: z cold stampingiem lub z lakierem matowym. Naszymi klientami są branże: chemiczna, spożywcza, alkoholowa, kosmetyczna, logistyczna i specjalistyczna.

Stosowane w naszej drukarni podłoża do etykiet to:

 • Papier termiczny, biały, złoty, srebrny.
 • Folie polipropylenowe.
 • Folie polietylenowe.
 • Papier oraz folię OPQ.
 • Folię saszetkową.
 • Podłoże plombowe.

Funkcje cyfrowego drukowania etykiet

Nowoczesne technologie umożliwiają wykonanie szybkiego cyfrowego druku etykiet samoprzylepnych, oferowanie klientom drukarni niestandardowych rozwiązań do realizacji szerokiej gamy wzorów. Druk cyfrowy jako segment rynku poligraficznego bardzo szybko znalazł swojego klienta.

Główne zalety:

 • Wydajność.
 • Krótki cykl przygotowania do druku.
 • Wysokiej jakości druk.

Czasami przygotowanie do druku nie jest w ogóle wymagane, co znacznie przyspiesza proces produkcji. Druk cyfrowy jest najbardziej poszukiwany w produkcji etykiet na żywność i napoje. W rzeczywistości cyfrowy druk etykiet to proces przenoszenia informacji graficznych i tekstowych z pamięci komputera na powierzchnię materiału. Oznacza to, że gotowy schemat drukowania jest już zawarty w samym rysunku i nie jest wymagane dodatkowe przygotowanie, konfiguracja sprzętu.

Oprócz powyższych, etykieta samoprzylepna cyfrowa ma wiele innych zalet:

 • Niski koszt nawet przy małych seriach.
 • Możliwość dokonywania niezbędnych zmian w każdym egzemplarzu.
 • Ścisłe przestrzeganie terminów przygotowania.

Etykieta cyfrowa jest pożądana i istotna. W niektórych przypadkach druk cyfrowy staje się jedyną możliwą opcją do produkcji etykiet. Przede wszystkim w produkcji małych lub próbnych serii. Ważnym czynnikiem, który sprawia, że cyfrowy druk etykiet jest tak istotny, jest jego ciągła redukcja kosztów. Zostało to sprowokowane przede wszystkim pojawieniem się nowego, bardziej zaawansowanego i wydajnego sprzętu drukarskiego. Z roku na rok na rynek trafiają coraz nowocześniejsze maszyny poligraficzne, które pracują szybciej, lepiej, a co najważniejsze znacznie obniżają koszty produktów poligraficznych.

Dzięki temu jakość obrazu staje się coraz lepsza. A to niezwykle ważne w warunkach współczesnej konkurencji w różnych segmentach handlu. Projekt etykiety samoprzylepnej jest jednym z kluczowych czynników zapewniających aktywną sprzedaż. Nowoczesna etykieta cyfrowa pozwala na uzyskanie nasyconych, głębokich kolorów na prawie każdym materiale, zapewnia wysoką odporność kolorowego materiału na ścieranie oraz działanie negatywnych czynników: wysokich i niskich temperatur, wilgoci itp.