Etykiety OPQ

Etykiety samoprzylepne opaque to etykiety kryjące, z czarnym lub szarym kryciem od strony kleju.

Etykiety zakrywające znajdują zastosowanie zawsze tam, gdzie trzeba ukryć
poprzednią etykietę:

  • w sytuacjach kryzysowych – w wypadku dużych partii produktów oklejonych błędnymi etykietami i konieczności ich ponownego zaetykietowania,
  • w imporcie – klienci otrzymują zaetykietowany produkt od swojego zagranicznego partnera, który wymaga ponownego zaetykietowania ze względu np. na niespełnianie norm prawa polskiego.

Samoprzylepne etykiety opaque cechują się wysokim kryciem.

Czarne lub szare krycie sprawia, że etykieta spod spodu nie przebija, dzięki czemu udaje się ukryć.

Występują zarówno etykiety papierowe, jak i etykiety foliowe opaque.

Zawsze służymy pomocą przy doborze najlepszego rozwiązania, głównymi czynnikami wpływającymi na wybór są dwie kwestie: jaki rodzaj etykiety będzie zaklejany (zalecamy przetestowanie przed ostateczną decyzją) oraz jaka jest zawartość produktu.

W wypadku produktów z zawartością tłustą lub płynną (tu przede wszystkim należy wymienić etykiety na oleje i smary, etykiety dla branży kosmetycznej i chemicznej) zalecamy wykorzystanie etykiet foliowych, które pomimo zatłuszczenia wyglądają estetycznie.

Drukujemy etykiety kryjące przy wykorzystaniu technologii inkjetowej – w ramach jednego wymiaru możemy śmiało drukować kilka projektów i traktować je jako jedno zlecenie, co pozwala na zaoszczędzenie dużych nakładów finansowych.

Od tradycyjnych drukarni fleksograficznych i offsetowych odróżnia nas przede wszystkim elastyczność, nie wymuszamy na naszych klientach tworzenia ogromnych stanów magazynowych.

Dzięki wysokiej nieprzezroczystości etykiety opaque nadają się do zaklejenia zarówno słabo, jak i mocno zadrukowanych etykiet – podbicie szarym lub czarnym kryciem od strony kleju gwarantuje, że etykieta spod spodu nie będzie przebijać.

Papierowe etykiety zakrywające, dzięki właściwościom samego papieru oraz wykorzystania kleju kauczukowego, gwarantują, że odbiorca końcowy nie będzie w stanie odkleić wierzchniej etykiety w celu zobaczenia etykiety ze spodu.

To rozwiązanie jest wyjątkowo cenione przez importerów.