Etykiety na wino

Nasza doświadczona drukarnia etykiet samoprzylepnych kieruje swoją ofertę do firm z różnych branż. Produkujemy etykiety na produkty spożywcze różnego rodzaju, w tym także eleganckie etykiety na wino. Jeśli chcecie zlecić wykonanie wysokiej klasy etykiet dla branży winiarskiej, serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszej oferty. Postaramy się wykonać etykiety samoprzylepne, które w pełni sprostają Waszym oczekiwaniom oraz aktualnym wymogom prawnych co do zawartości etykiet. Nasza drukarnia wykorzystuje w swojej pracy wydajne technologie, dzięki czemu każde zlecenie jesteśmy w stanie zrealizować relatywnie szybko. Jeśli macie jakiekolwiek pytania o druk etykiet samoprzylepnych na butelki z alkoholem, pozostajemy do Waszej dyspozycji.

Co powinny zawierać etykiety na wino?

Etykiety na produktach spożywczych mają przede wszystkim rzetelnie informować na temat właściwości produktu. Oprócz tego mogą też pełnić funkcję reklamową.

W praktyce oznacza to, że są pewne wytyczne, których należy przestrzegać przy ich projektowaniu.

Przede wszystkim na etykiecie musi znaleźć się nazwa handlowa wina. Pamiętajmy o tym, że nadrukowana nazwa handlowa nie jest bynajmniej tylko formalnością, ponieważ w zależności od rodzaju wina inna nazwa jest dopuszczalna Każda etykieta na wino musi zawierać czytelną nazwę handlową, przy czym słowo „wino” nie może być w żaden sposób wyróżnione na tle pozostałych elementów nazwy.

Etykiety na wino muszą ponadto zawierać informację na temat zawartości alkoholu. Zgodnie z aktualnymi przepisami moc alkoholu powinna zostać podana z dokładnością do jednego miejsca po przecinku. Kolejnym elementem, który musi znaleźć się na prawidłowo wydrukowanej etykiecie na wino jest objętość opakowania. Obowiązkowo podawany jest podmiot, który dane wino butelkuje. Jeśli natomiast chodzi o nazwę importera, musi być ona podawana w przypadku importerów spoza Unii Europejskiej.

Na etykiecie musi znaleźć się także informacja na temat alergenów w winie. Najczęściej chodzi w tym przypadku o siarczyny.

Estetyczne etykiety na wino – nasza oferta

Mamy świadomość tego, że nasi klienci są zainteresowani wykonaniem etykiet na wino, które będą zawierały wszystkie niezbędne informacje i w dodatku będą przeciągać atrakcyjnym designem. Nasze długie doświadczenie pozwala nam podjąć się w zasadzie każdego zlecenia tego typu.

Wino to artykuł, który postrzegany jest jako bardziej ekskluzywny alkohol niż piwo kojarzone bardziej z odbiorcą masowym. To przekonanie znajduje odzwierciedlenie także przy projektowaniu etykiet dla branży winiarskiej. Etykiety na wino mają być nie tylko cennym źródłem informacji na temat oferowanego trunku, ale także stanowić elegancką oprawę butelki. Zazwyczaj etykiety na wino projektowane są w taki sposób, aby przyciągały wzrok potencjalnego nabywcy.

Jeśli interesuje Was druk etykiet na wino, które będą się dobrze prezentować, a ich trwałość nie będzie wzbudzać żadnych wątpliwości, zachęcamy do współpracy. Zależy nam na Waszym zadowoleni, dlatego też drukowanie etykiet na wino odbywa się przy użyciu profesjonalnych podłoży winiarskich z drobną fakturą i szlachetnym odcieniem. Tego typu podłoże winiarskie sprawdzi się zarówno w przypadku produktów lokalnych, jak i premium. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów, możemy wykonać nadruki pełnokolorowe lub delikatne grafiki, które będą doskonale współgrać z elegancją produktów ekskluzywnych.

Zamów etykiety na wino w drukarni Arti-Bau!

Jeśli interesują Was etykiety na wino wydrukowane na podłożach winiarskich najwyższej jakości, zachęcamy do skorzystania z naszej oferty. Nasza cyfrowa drukarnia etykiet nieodmiennie stara się sprostować oczekiwaniom klientów. Możecie zawsze liczyć na to, że poważnie potraktujemy Wasze życzenia. Z racji tego, że dysponujemy nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi, jesteśmy w stanie zagwarantować krótkie terminy realizacji. Zawsze staramy się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów, stąd też możliwy jest również druk etykiet spersonalizowanych.