Etykiety do mrożenia

Jeśli jesteście zainteresowani zamówieniem wysokiej jakości etykiet samoprzylepnych, serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszej aktualnej oferty. Drukarnia cyfrowa Artibau specjalizuje się w produkcji etykiet na nowoczesnych podłożach. Ze względu na fakt, że dysponujemy nowoczesnym sprzętem jesteśmy w stanie przygotować etykiety różnego typu. Możliwa jest jak najbardziej realizacja różnych nakładów – zarówno mniejszych jak i większych. Jesteśmy w stanie zaoferować Wam druk etykiet samoprzylepnych o różnym przeznaczeniu. Na pewno uda nam się ustalić wszystkie szczegóły i nawiązać zadowalającą współpracę. Tym razem chcielibyśmy zaoferować Wam wysokiej jakości etykiety do mrożenia, przeznaczone na produkty spożywcze.

Etykiety do mrożenia – podstawowe informacje

Przy produkcji tego typu etykiet wykorzystywany jest super mocny klej, który cechuje się większą przyczepnością do powierzchni. Takie etykiety wykorzystywane są chociażby w przemyśle spożywczym do przechowywania produktów w niskiej temperaturze. Są one zawsze używane w temperaturze poniżej 0 stopni C. Etykiety do mrożenia nakleja się zasadniczo na opakowania giętkie, które można wykorzystywać w niskich temperaturach oraz w wysokiej wilgotności. W tym miejscu warto podkreślić, że stosunkowo często do mrożenia wykorzystuje się etykiety termiczne.

Dobrym rozwiązaniem są ponadto etykiety termotransferowe, które wykonane z papieru odpornego na wilgoć. Można zamówić etykiety do mrożenia z zadrukiem fleksograficznym, termotransferowym albo termicznym. Co istotne, tego rodzaju etykiety nie powinny być użytowane w temperaturach powyżej 50 stopni, ponieważ wykorzystany przy ich produkcji klej może się stopić.

Etykiety do mrożenia – jakie kleje są stosowane?

Aby etykiety do mrożenia spełniały swoje zadanie, trzeba koniecznie zastosować odpowiednie kleje. W tym celu używa się standardowego kleju do mrożenia, kleju do głębokiego mrożenia, a także kleju przeznaczonego do stosowania na oszronionych powierzchniach. Bardzo często tego rodzaju etykiety stosowane są w przypadku produktów żywnościowych. Oczywiście wiemy bardzo dobrze, jakie wymagania mają nasi klienci. Stąd też, gdy chodzi o etykiety na produkty spożywcze do mrożenia, wykorzystujemy oczywiście kleje z odpowiednimi atestami, które jak najbardziej można stosować na tego rodzaju produktach. Zanim dobierzemy odpowiedni klej na przygotowywane przez nas etykiety, będziemy chcieli wiedzieć oczywiście, w jakich warunkach dana etykieta ma być aplikowana – w tym przypadku chodzi oczywiście głównie o zakres temperatur.

Etykiety do mrożenia – jakie informacje powinny się na nich znaleźć?

Gdy chodzi o etykiety do mrożnia przeznaczone na szeroko pojmowane produkty spożywcze, ich treść jest regulowana przez rozporządzenie w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności. Zgodnie z rozporządzeniem należy na etykietowanym mięsie, produktach rybołówstwa lub surowych wyrobach zamrożonych zamieszczać datę zmrożenia. Datę zamrożenia należy podać, używając sformułowania “Zamrożone dnia …” – tutaj należy podać albo datę albo miejsce na opakowaniu, gdzie znajduje się ta informacja. To jednak jeszcze nie wszystko. W przypadku produktów zamrożonych trzeba koniecznie podać informację także na temat wody dodanej do produktu, jeśli jej ilość przekracza 5% masy mrożonego produktu. Wymóg ten jednak nie obowiązuje, gdy chodzi o mrożone produkty, jak np.: kiełbaski, parówki, klopsy itd.

Wszystkie osoby zainteresowane zamówieniem wysokiej klasy etykiet do mrożenia, zachęcamy serdecznie do skorzystania z oferty Artibau. Nasza drukarnia cyfrowa bardzo chętnie przygotuje dla Was etykiety o pożądanej zawartości, które będą trwałe, estetyczne i w dodatku bardzo łatwe w aplikacji. Mamy nadzieję, że nasza oferta Was zainteresuje. Oczywiście wiemy, że nasi klienci mają bardzo różne potrzeby. Stąd też oferujemy Wam etykiety różnego typu, zarówno na produkty mrożone standardowo, ja i na produkty oszronione. W razie jakichkolwiek pytań o przygotowywane przez nas etykiety samoprzylepne jesteśmy do Waszej dyspozycji. Serdecznie zapraszamy do kontaktu.