Branża logistyczna

Nasza drukarnia cyfrowa Artibau od samego początku swojej działalności stara się dostarczać klientom etykiet samoprzylepnych wysokiej jakości. Jeśli właśnie zamierzacie zamówić szeroko pojęte etykiety dla branży logistycznej, zachęcamy Was do zapoznania się z naszą ofertą. Bardzo chętnie przygotujemy dla Was indywidualną ofertę.

Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych maszyn możemy zapewnić szybką realizację Waszego zlecenia. Drukujemy wysokiej klasy etykiety logistyczne, które cechują się wysoką trwałością. Najczęściej chodzi o etykiety samoprzylepne, które pozwalają na odpowiednie oznakowanie jednostek logistycznych tzn. paczek produktowych, produktów przeznaczonych do handlu oraz opakowań towarów. 

Etykiety w branży logistycznej są bardzo ważne zarówno w procesach magazynowania jak i dystrybucyjnych.

Etykiety logistyczne i ich zastosowanie

Warto zaznaczyć, że nowoczesne etykiety logistyczne mają bardzo szerokie zastosowanie. Etykiety samoprzylepne tego rodzaju pozwalają na jednoznaczne oznakowanie i spersonalizowanie konkretnych produktów. Dość często stosowane są po prostu etykiety z kodem kredkowym – mają one na celu przekazanie jednoznacznej informacji o produkcie, która jest czytelna elektronicznie. Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że system kodów kreskowych znacznie ułatwia bezbłędny przepływ towarów na magazynowe. Oczywiście, aby móc wykorzystywać tego rodzaju etykiety logistyczne, niezbędne są czytniki kodów.

Informacje i kody kreskowe, które zawierają typowe etykiety logistyczne, są nadrukowane w sposób trwały. Jeśli zdecydujecie się na zlecenie nam wykonania Waszych etykiet, możecie liczyć na to, że otrzymacie produkt, który sprosta Waszym wymaganiom. Druk etykiet samoprzylepnych nie ma przed nami żadnych tajemnic. Ze swej strony chcielibyśmy podkreślić jeszcze, że dzięki etykietom logistycznym o odpowiedniej zawartości można dobrze zarządzać nawet bardzo dużą ilością towaru. Jednocześnie możliwa jest lepsza kontrola przepływu dostaw, co finalnie przekłada się na znaczne oszczędności czasu w firmie.

Etykiety logistyczne i ich treść

Jaką treść powinny zawierać etykiety logistyczne? Na pewno zastanawiacie się nad tym przy zamawianiu tego rodzaju etykiet. Standardowo etykiety logistyczne zadrukowane są informacjami, często w postaci różnych znaków oraz symboli. Zgodnie z obowiązującym stanem prawnym etykiety samoprzylepne dla branży logistycznej powinny odpowiadać standardowi GS1, informacje na etykiecie powinny zostać wyrażone kodem kreskowym oraz tekstem.

Etykiety logistyczne bardzo często odpowiadają normie ODETTE. To dokument stosowany bardzo często także podczas elektronicznej wymiany informacji. Jednak dokument taki może także mieć formę etykiety samoprzylepnej. Po co? Oczywiście chodzi o to, by możliwa była sprawna identyfikacja towarów jeszcze, zanim zostaną one rozpakowane.

Jeśli chcecie zamówić profesjonalne etykiety logistyczne, których treść odpowiada obowiązującym w UE normom i które umożliwiają Wam bardziej sprawne prowadzenie gospodarki magazynowej, zdecydowanie zachęcamy do skorzystania z oferty naszej drukarni. Oferujemy terminowy druk etykiet samoprzylepnych różnego typu, dostosowanych do wymagań klienta.

Z jakiego materiału produkowane są etykiety logistyczne?

Możecie nam w pełni zaufać, gdy chodzi o nowoczesne etykiety logistyczne, które odpowiadają w pełni obowiązującym normom. Dość często etykiety logistyczne produkowane są z papieru z powłoką termiczną. Takie termiczne etykiety samoprzylepne mają tę niewątpliwą zaletę, że są bardzo tanie. Jeśli szukacie rozwiązanie, z pomocą którego będziecie mogli oznakować opakowania tekturowe, zdecydowanie rekomendujemy Was etykiety z klejem standardowym. Chcecie zamieścić więcej informacji na etykietach logistycznych? To oczywiście nie problem! Ostatecznie możecie u nas zamówić bez problemu etykiety logistyczne w różnych rozmiarach. Przy dużych i średnich ilościach proponujemy naszym klientom etykiety na roli. Jeśli natomiast interesują Was małe ilości etykiet, dobrym rozwiązaniem będą klasyczne arkusze A4.