Etykiety na piwo

Drukarnia Arti-Bau sp. z o.o. drukuje etykiety samoprzylepne na różne produkty. Również, jeśli jesteście zainteresowani zamówieniem wysokiej klasy etykiet na piwo, jesteśmy do Waszej dyspozycji. Nasza drukarnia etykiet wykorzystuje wyłącznie materiały najwyższej jakości, etykiety wyróżniają się estetyką oraz wytrzymałością. Jeśli macie jakiekolwiek pytania o oferowane etykiety na piwo, zachęcamy do skontaktowania się z nami. Z przyjemnością rozwiejemy wszystkie Wasze wątpliwości.

Etykiety na piwo – źródło informacji o produkcie

Zazwyczaj etykiety na piwo cechują się starannie przemyślaną estetyką. Warto jednak od razu podkreślić, że etykiety samoprzylepne umieszczane na butelkach od piwa są nie tylko swego rodzaju dekoracją, ale także źródłem informacji na temat produktu. Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) NR 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku etykiety na produkcie spożywczym, a więcej także i na butelce piwa, muszą zawierać informacje jasne, łatwe do zrozumienia, rzetelne. Absolutnie nie mogą one wprowadzać w błąd konsumenta.

Etykiety na piwo stosunkowo często zawierają informacje na temat koloru w skali EBC lub poziomu goryczki w skali IBU. Nie są to informacje wymagane ustawowo, jednak, jeśli się na ich zamieszczenie zdecydujecie, muszą być podane rzetelnie i precyzyjnie. Chodzi o to, aby drukowana etykieta na butelce piwa nie wprowadzała klienta w błąd co do właściwości kupowanego napoju.

Jakie informacje musi zawierać etykieta na piwo?

Prawo dokładnie określa, jakie informacje muszą znaleźć się na etykietach na piwo. Każda prawidłowa, odpowiadająca normom etykieta na piwo musi zawierać:

  • nazwę produktu – wystarczające jest słowo “piwo”
  • wykaz składników – to dotyczy tylko piw o zawartości alkoholu do 1,2%. Chociaż fakultatywnie zazwyczaj informacja o składnikach i tak pojawia się na etykiecie;
  • informację o alergenach;
  • ilości poszczególnych składników lub grup składników;
  • ilość produktu netto;
  • datę przydatności do spożycia;
  • zalecany sposób przechowywania;
  • nazwę firmy, która piwo wyprodukowała;
  • kraj pochodzenia;
  • informację o rzeczywistej zawartości alkoholu.

Zgodnie z aktualnymi wymogami informacje na etykietach na piwo muszą być dobrze widoczne i czytelne, a także trudno usuwalne. Wymagane informacje nie powinny być przerywane żadnymi nadrukami (np. o walorach dekoracyjnych).  Dlatego tak ważne jest, aby druk etykiet na piwo została wykonany profesjonalnie. Ze swej strony zachęcamy do wzięcia pod uwagę naszej oferty – nasza drukarnia ma długie doświadczenie w dostarczaniu etykiet samoprzylepnych dla różnych branż. Na pewno uda nam się wykonać każde zlecenie w sposób więcej niż zadowalający.

Etykiety na piwo – eleganckie wykończenie butelki

Mamy świadomość tego, że przemysł piwowarski ma wysokie wymagania co do etykiet na butelki. Nasza drukarnia oferuje druk etykiet na piwo najwyższej klasy. Zawsze uwzględniamy przy tym wszelkie wytyczne klientów. Druk etykiet na piwo przebiega przy użyciu specjalnego papieru metalizowanego dobrego gatunku. To gwarancja, że etykieta na butelce będzie bardzo odporna na rozmaite uszkodzenia natury mechanicznej. Dlaczego to takie ważne? Nie zapominajmy o tym, że taśmowy proces konfekcjonowania sprawia, że etykiety na piwo są narażone na uszkodzenia natury mechanicznej.

Etykiety na piwo mają nie tylko funkcję informacyjną, ale także stanowią swego rodzaju dekoracyjne wykończenie butelki. Dlatego tak ważne jest, aby nadruk na nich był wykonany starannie, cechował się głęboką kolorystyką i jednocześnie nie ulegał ścieraniu. Wysokiej klasy etykiety na piwo, które oferuje drukarnia Arti-Bau, są odporne nie tylko na uszkodzenia mechaniczne, ale także i działanie wilgoci oraz wahania temperatur.

Druk etykiet na piwo – nasza oferta

Zależy nam nieodmiennie na zadowoleniu klientów. Dlatego też oferujemy etykiety na piwo bardzo nafarbione. Wykonamy druk etykiet zarówno na materiałach papierowych o wysokim połysku, jak i foliowych. Dowolny kształt, dodatek lakieru ultra matowego – tego możecie spodziewać się, podejmując współpracę z naszą drukarnią. W razie pytań jesteśmy do Waszej dyspozycji.