Etykiety na środki ochrony roślin

Drukarnia etykiet Artibau oferuje wykonanie etykiet samoprzylepnych różnego rodzaju – naszą ofertę kierujemy do firm reprezentujących różne branże. W praktyce oznacza to, że nie mogłoby zabraknąć w aktualnej ofercie także wytrzymałych etykiet na środki ochrony roślin. Jeśli jesteście zainteresowani zamówieniem tego rodzaju etykiet, zapraszamy do kontaktu z naszą drukarnią.

Artibau to profesjonalna drukarnia, która dysponuje najnowszym sprzętem. Z racji tego, że bazujemy na nowoczesnych technologiach, możemy zagwarantować staranne wykonanie wszystkich zleconych nam etykiet na środki ochrony roślin. Druk będzie bardzo trwały! W razie jakichkolwiek pytań pozostajemy do Waszej dyspozycji.

Co muszą zawierać etykiety na środki ochrony roślin?

 

Jak nietrudno się domyślić, etykiety na środki ochrony roślin muszą zawierać pewne określone informacje. Następujące dane muszą znaleźć się na etykiecie:

 

  • nazwa handlowa środka – warto pamiętać o tym, że każdy producent może używać innej nazwy na tę samą substancję czynną. W praktyce oznacza to, że na rynku mogą być oferowane liczne środki pod różnymi nazwami, które pod względem substancji czynnej są dokładnie takie same. Nazwa substancji czynnej w danym środku podawana jest zwykle w formie zwyczajowej, bywa jednak, że podaje się jej chemiczny odpowiednik;
  • forma użytkowa preparatu – to informacja o tym, w jaki sposób substancja czynna musi zostać przygotowana, aby można jej było użyć. Prawidłowa dawka środka, zakres stosowania, postępowanie podczas stosowania – także i te informacje znajdziecie na etykietach;
  • środki ostrożności – etykiety na środki ochrony roślin to silnie działające preparaty chemiczne. Stąd też producent musi poinformować, w jaki sposób można zminimalizować ryzyko związane z ich użyciem. Zamieszczane są w związku z tym piktogramy dotyczące bezpiecznego stosowania;
  • karencja i prewencja – informacja o okresie, jaki musi upłynąć od użycia środka do zbioru oraz o okresie, przez który po użyciu środka człowiek i zwierzęta nie powinny przebywać na obszarze zastosowania środka;
  • sposób przechowywania, postępowanie ze zużytymi opakowaniami – zazwyczaj środki ochrony roślin są truciznami o działaniu silnie toksycznym. Najczęściej na etykiecie pojawia się zalecenie co do przechowywania w odpowiedniej temperaturze, opakowanie musi być szczelnie zamknięte, środek należy przechowywać z daleka od dzieci i zwierząt.

Dlaczego etykiety na środki ochrony roślin są tak ważne?

Warto pamiętać o tym, że etykiety na środki ochrony roślin spełniają pewną bardzo ważną rolę. Stanowią one mianowicie instrukcję użycia konkretnych środków ochrony roślin, które zostały dopuszczone do obrotu i stosowania przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Pamiętajmy o tym, że tego rodzaju środki często mają bardzo silne działanie chemiczne. Stąd też jednoznaczna instrukcja na ich opakowaniach jest bardzo ważna chociażby z punktu widzenia bezpieczeństwa użytkownika.

W tym miejscu warto zaznaczyć, że etykiety na środki ochrony roślin zawierają wskazówki, których należy bezwzględnie przestrzegać. Dopuszczone do obrotu w naszym kraju środki ochrony roślin można używać wyłącznie zgodnie z etykietą.

Etykiety na środki ochrony roślin – oferta drukarni Artibau

Jeśli potrzebujecie wysokiej klasy, trwałych i jednocześnie estetycznych, etykiet na środki ochrony roślin, zachęcamy was do skorzystania z naszej oferty. Artibau to doświadczona drukarnia cyfrowa, która oferuje etykiety samoprzylepne dla podmiotów reprezentujących różne sektory.

Nasza drukarnia może zaoferować klasyczne etykiety zarówno z papieru, jak i z folii (PP i PE). To jednak nie wszystko. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów, oferujemy także nowoczesne etykiety cyfrowe PEEL OFFY. Drukarnia Artibau oferuje tego rodzaju rozwiązania jako jedyna w Polsce! Etykiety cyfrowe pozwalają na znaczne oszczędności juz przy stosunkowo niedużym nakładzie. Na jednej etykiecie można umieścić obszerny tekst – mogą to być chociażby różne wersje językowe. Dzięki zastosowaniu nowych technologii etykiety cyfrowe są bardzo trwałe. Chętnie udzielimy dodatkowych informacji.