Etykiety do zadruku

Etykiety do zadruku dzielą się ze względu na technologię zadruku preferowaną przez klienta. Rozróżniamy etykiety do zadruku termicznego oraz etykiety do zadruku termotransferowego. Etykiety do zadruku to etykiety papierowe lub foliowe, zadrukowane częściowo przez producenta etykiet samoprzylepnych lub czyste, przeznaczone do dalszego zadruku przez klienta.

Etykiety do zadruku termicznego

Etykiety termiczne to etykiety papierowe czyste lub częściowo zadrukowane przez producenta. Etykiety do zadruku termicznego to etykiety produkowane ze specjalnego rodzaju papieru, nadającego się do zadruku przy pomocy drukarek termicznych.

Ten typ wdrukowywania danych nie wymaga wykorzystania dodatkowych kalk, taśm barwiących, tuszu lub tonera; nadruk termiczny zmienia swój kolor na ciemny pod wpływem ciepła.

Etykiety termiczne wykorzystywane są głównie w branży logistycznej, mogą jednak również pełnić funkcję uzupełniającą przy krótszych seriach produktów – w takiej sytuacji klient zleca druk etykiet uniwersalnych, na których w pustych, niezadrukowanych miejscach wdrukowuje dane takie jak nazwa produktu lub data produkcji/data przydatności do spożycia.

Etykiety do zadruku termotransferowego

Termotransferowa metoda zadruku daje zdecydowanie większe możliwości. Dane można wdrukowywać zarówno na etykietach papierowych, jak i foliowych, w miejscach z zadrukiem lub bez. Wszystko uzależnione jest od wyboru kalk. Producenci wyróżniają kalki woskowe, żywicze i woskowo-żywiczne.

Etykiety do zadruku termotransferowego znajdują zastosowanie we wszystkich branżach, a sama kwestia wdrukowywania dalszych danych przez klienta związana jest przede wszystkim z możliwością dodrukowania numeru partii, daty produkcji i przydatności do spożycia.

Zarówno etykiety termiczne, jak i do zadruku termotransferowego można u nas zamawiać bez konieczności tworzenia wysokich stanów magazynowych – dzięki cyfrowej technologii inkjetowej jesteśmy w stanie łączyć kilka wzorów w danym wymiarze w jeden nakład.

Przy składaniu zamówień na etykiety termiczne i do zadruku termotransferowego zachęcamy do poinformowania o wybranej przez klienta metodzie zadruku oraz wskazaniu ułożenia etykiety na roli.