Etykiety z lakierem matowym

Etykiety z lakierem matowym cieszą się od kilku lat niesłabnącą popularnością wśród naszych klientów. Użycie lakieru matowego sprawia, że etykiety mogą zyskać dodatkowego wymiaru: etykiety papierowe z lakierem matowym w branży spożywczej kojarzą się konsumentom z produktami ekologicznymi, etykiety foliowe z lakierem matowym w branży kosmetycznej z kolei budzą skojarzenia z produktami ekskluzywnymi oraz, jak najbardziej, zorientowanym na ekologię oraz zrównoważoną produkcję (produkty wegańskie, cruelty-free, rzemieślnicze).

Dzięki zaawansowanej technologicznie maszynie do druku cyfrowego oferujemy druk etykiet pokrytych lakierem matowym. Produkowane przez nas etykiety matowe są wysokiej jakości oraz cechują się wysoką trwałością na ścieranie oraz działanie promieni słonecznych.

Foliowe etykiety matowe wykorzystywane są bardzo często do produktów mających kontakt z wodą, takich jak piwo, kosmetyki, środki chemiczne, podczas gdy papierowe etykiety matowe królują w branży spożywczej, ale nie tylko.

Niższe koszty druku

Etykiety z lakierem matowym kładzionym po całości nie wymagają zakupu dodatkowego polimera, są więc jednym z najbardziej ekonomicznych sposobów na zwiększenie wizualnej atrakcyjności produktu.

Dzięki wykorzystaniu technologii inkjetowej jesteśmy w stanie
w ramach jednego wymiaru wydrukować wiele projektów jako jedno zlecenie, co pozwala na ogromne oszczędności oraz nie wymusza na naszych klientach tworzenia wysokich stanów magazynowych.

Szczególnie zauważalne jest to w branży spożywczej, która narażona jest na bardzo częste zmiany przepisów polskich i unijnych, przez co niewykorzystane etykiety najczęściej muszą lądować w koszu.

Zyskującym coraz bardziej na popularności rozwiązaniem są etykiety z lakierem matowym kładzionym wybiórczo – zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Etykiety samoprzylepne matowe znajdują zastosowanie w wielu branżach, stanowiąc ciekawą i wizualnie atrakcyjną odskocznię.

Dobór odpowiedniego podłoża, w połączeniu z lakierem matowym, może dać naprawdę fenomenalny efekt – etykiety przezroczyste z lakierem matowym na opakowaniu mogą symulować „szronienie”, dzięki użyciu lakieru matowego możliwy do uzyskania jest również efekt „szczotki”.

Zapraszamy do składania zapytań o etykiety z lakierem matowym, chętnie udzielimy odpowiedzi na wszystkie pytania.