Etykiety na wódkę

Nasza doświadczona drukarnia etykiet samoprzylepnych kieruje swoją ofertę do firm z różnych branż. Produkujemy etykiety na produkty spożywcze różnego rodzaju, w tym także eleganckie etykiety na wino. Jeśli chcecie zlecić wykonanie wysokiej klasy etykiet dla branży winiarskiej, serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszej oferty. Postaramy się wykonać etykiety samoprzylepne, które w pełni sprostają Waszym oczekiwaniom oraz aktualnym wymogom prawnych co do zawartości etykiet. Nasza drukarnia wykorzystuje w swojej pracy wydajne technologie, dzięki czemu każde zlecenie jesteśmy w stanie zrealizować relatywnie szybko. Jeśli macie jakiekolwiek pytania o druk etykiet samoprzylepnych na butelki z alkoholem, pozostajemy do Waszej dyspozycji.

Co musi zawierać etykieta na wódkę?

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) NR 1169/2011 z dnia 25 października 2011 r. obligatoryjne informacje na temat produktu spożywczego muszą znaleźć się albo bezpośrednio na produkcie albo na etykiecie. Stąd też etykiety na wódkę musza zawierać kilka obowiązkowych elementów. Co należy wziąć pod uwagę przy projektowaniu etykiet na wódkę?

Przede wszystkim nie wolno zapominać o tym, że etykiety na wódkę, podobnie jak inne etykiety dla branży spożywczej, mają przede wszystkim funkcję informacyjną. W praktyce oznacza to, że zamieszczone na etykiecie informacje mają być rzetelne, jasne i łatwe do zrozumienia. Na etykiecie powinny znaleźć się: nazwa handlowa, skład, ewentualne alergeny, ilość produktu w opakowaniu, termin przydatności do spożycia, warunki przechowywania, a także informacja o producencie i miejscu pochodzenia. W przypadku wódek konieczna jest także informacja o zawartości procentowej alkoholu w produkcie.

Wszystkie podane wyżej informacje powinny zostać wydrukowane na etykiecie. Co istotne, informacje te muszą być czytelne dla konsumenta. Oczywiście jak najbardziej możecie zlecić nam drukowanie etykiet na wódkę, które zawierają więcej informacji – ostatecznie etykieta to swego rodzaju wizytówka danego produktu, która ma pełnić również funkcję reklamową.

Bogato zdobione etykiety na wódkę

Piwa i wina sprzedawane są w butelkach o klasycznych kształcie. Natomiast w przypadku wódek producenci niejednokrotnie oferują je w butelkach o niestandardowych kształtach, same etykiety natomiast mają za zadanie przyciągać wzrok potencjalnego nabywcy. Stąd też etykiety na wódkę często cechują się wyrafinowanym wzornictwem i niestandardową kolorystyką. Etykiety produktów alkoholowych charakteryzują się najczęściej wyszukanym stylem. Elementy ozdobne na etykietach na wódkę wykonuje się za pomocą innowacyjnych rozwiązań technologicznych. Często na eleganckich etykietach na wódkę pojawiają się elementy złocone i tłoczone.

Ze względu na fakt, że ekskluzywne produkty alkoholowe są fałszowane, producenci alkoholu znakują etykiety wtopionymi znakami handlowymi albo zabezpieczają etykiety za pomocą hologramów, które mają gwarantować, że oferowany alkohol jest produktem oryginalnym.

Wykonamy dla Was wysokiej klasy etykiety na wódkę

Jako profesjonalna drukarnia cyfrowa możemy wykonać dla Was etykiety samoprzylepne dowolnego typu. Oferujemy profesjonalny druk etykiet niezależnie do tego, jaką branże reprezentuje Wasza firma. Nasza oferta obejmuje także eleganckie etykiety na wódkę i inne napoje alkoholowe. Etykiety na wódkę mogą mieć różne kształty. Zdarzają się etykiety owalne, prostokątne, a także o nieregularnym kształcie – to zależy od wybranego przez Was wykrojnika. Jesteśmy otwarci na Wasze sugestie! Możemy wykonać druk etykiet na wódkę w CMYK (zestaw czterech podstawowych kolorów farb drukarskich), a także użyć dodatkowego koloru pantone. Dołożymy starań, aby drukowane przez nas etykiety były niepowtarzalne. Jeśli zlecicie nam druk etykiet na wódkę, możecie spodziewać się, że będą idealnie przylegać do butelki. Nasza oferta obejmuje etykiety uszlachetnione, możemy także wykonać na życzenie klienta etykiety laminowane. Otrzymacie produkt o wyrafinowanej estetyce, który sprawi, że butelki będą się wyróżniać na tle konkurencji. Oczywiście możemy wydrukować także etykiety spersonalizowane.