Etykiety samoprzylepne foliowe

Wykorzystywane przez nas folie występują w wersji białej, srebrnej, transparentnej lub ultratransparentnej, dzięki czemu oferujemy naszym klientom szeroki wachlarz zastosowań.

Dzięki wykorzystaniu cyfrowej technologii ink-jetowej jesteśmy w stanie wydrukować wiele projektów w ramach jednego wymiaru jako jeden nakład – jest to szczególnie opłacalne w wypadku serii produktów. Produkowane przez nas etykiety foliowe są trwałe, a kolory żywe i przyciągają uwagę.

Folia folii nierówna

Jako producent etykiet samoprzylepnych oferujemy doradztwo oraz wsparcie w doborze folii do odpowiedniego produktu.

Oferowane przez nas folie podzielić można na:

  • folie polietylenowe (PE);
  • folie polipropylenowe (PP).

Etykiety foliowe są wymagane szczególnie wtedy, gdy produkt ma ciągły kontakt z wodą (szampony, żele, płyny), może się zatłuścić (etykiety na oleje, smary) lub ze względu na zawartość produktu etykieta może ulec zniszczeniu (ostre środki chemiczne, elektrolit, aceton).

Produkowane przez nas etykiety foliowe nie wymagają dodatkowego pokrycia lakierem lub laminatem w celu zabezpieczenia przed niepożądanymi działaniami substancji – jeżeli nie wierzą nam Państwo na słowo, zachęcamy do wydruków próbnych oraz przetestowania naszych etykiet.

Etykiety foliowe drukowane na folii srebrnej umożliwiają uzyskanie efektu metalizy w wypadku kolorów takich jak np. czerwień, zieleń, niebieski oraz zasymulowanie koloru srebrnego lub złotego, a etykiety przezroczyste pozwolą wyeksponować zawartość opakowania.

Samoprzylepne etykiety foliowe mogą służyć znakowaniu, ale przede wszystkim pełnią funkcję informacyjną i marketingową. Inne kwestie będą istotne w wypadku etykiety na piwo, kosmetyki lub produkty z branży chemicznej. Etykiety na produkty zastosowania specjalistycznego muszą być przede wszystkim czytelne, podczas gdy etykiety foliowe znajdujące zastosowanie w branżach spożywczej, kosmetycznej lub alkoholowej muszą przede wszystkim przyciągać stroną wizualną.

Przy składaniu zapytań o wycenę zachęcamy do przekazania informacji, jaki rodzaj opakowania będzie etykietowany.

Inny materiał zaproponujemy w wypadku opakowań twardych, nieodkształcających się (etykiety na butelki, etykiety na wiadro), a inne w przypadku opakowań pracujących, takich jak np. opakowanie płynu do naczyń lub doypack, które podlegają częstemu ściskaniu.