Branża chemiczna

Etykiety do branży chemicznej służą do znakowania pojemników z substancjami niebezpiecznymi i agresywnymi.
Etykiety wykonywane na folii PP lub PE muszą być odporne na ścieranie oraz czynniki atmosferyczne: wysokie i niskie temperatury, słońce, deszcz, a także na inne środki chemiczne, z którymi produkt może mieć styczność.

W naszej ofercie znajdują się etykiety z mocnymi klejami do aplikacji na płaskie powierzchnie lub bardziej wypukłe typu beczki czy chropowate. Najczęściej drukowane etykiety chemiczne to etykiety ostrzegawcze, które producenci umieszczają na swoich opakowaniach, nierzadko znajdują się na nich różnego rodzaju instrukcje oraz oznaczenia konkretnych środków chemicznych

Duża ilość tekstu i grafiki mocno zawęża pole etykiety. Wychodząc naprzeciw takim problemom, oferujemy przedstawicielom branży chemicznej etykiety typu peel-off w technologii cyfrowej.

To bardzo atrakcyjne rozwiązanie, zarówno cenowo jak i jakościowo.

Dwie lub trzy strony zadruku dają firmom nowe możliwości, pozwalając zachować obok informacyjnej, również marketingowa funkcję etykiety.

Kiedy mowa o etykietach dla branży chemicznej, chodzi o etykiety samoprzylepne, którymi oznakowuje się produkty zawierając różnego typu chemikalia, w tym także substancje niebezpieczne, czyli przykładowo substancje o działaniu toksycznym, żrącym, łatwopalnym czy też zagrażające zdrowiu i życiu.. Etykiety chemiczne dzięki zastosowaniu wysokiej jakości klejów mogą być jak najbardziej aplikowane zarówno na powierzchniach płaskich jak i wypukłych (mogą to być chociażby butelki, pojemniki, beczki itd.).

Ze względu na zastosowanie etykiet tego typu zalecane jest wykorzystywanie do ich produkcji taśm barwiących żywicznych, które charakteryzują się bardzo wysoka odpornością na działanie wszelkich chemikaliów, olejów itd. Oprócz tego możliwy jest także dodruk informacji. Firmy zamawiające etykiety chemiczne powinny w miarę możliwości poinformować o docelowym zastosowaniu tych etykiet, ponieważ jest to niezbędne, aby dobrać odpowiedni klej. Przykładowo do aplikacji na butelki z PCV stosuje się standardowy klej akrylowy, gdy tymczasem mocne kleje kauczukowe albo kleje odlepne łatwousuwalne nie nadają się do stosowania na opakowaniach wykonanych z PVC.

Jeśli chodzi o druk etykiet dla branży chemicznej, trzeba pamiętać o tym, że etykiety te muszą odpowiadać standardom GHS. GHS to Globalnie Zharmonizowany System Klasyfikacji i Oznakowania Chemikaliów. System ten został wprowadzony przez ONZ. Jego celem jest ujednolicenie informacji dotyczących produktów chemicznych. Dlaczego właściwie tak ważne jest, aby etykiety chemiczne odpowiadały GHS? Dzięki ujednoliceniu standardów poprawia się bezpieczeństwo zwłaszcza w kontakcie z szeroko pojmowanymi substancjami niebezpiecznymi. W chwili obecnej etykiety chemiczne powinny zawierać następujące elementy:

  • jednoznaczny identyfikator konkretnego produktu;

  • hasła ostrzegawcze;

  • jeśli chodzi środki o działaniu niebezpiecznym, na jego etykiecie powinny pojawić się obrazki lub piktogramy, które poinformują o możliwym zagrożeniu;

  • informacje o chemikaliach

  • informacje o środkach zapobiegawczych dotyczących niebezpieczeństwa;

  • informacje na temat dostawy,

  • dodatkowe informacje.

Jeżeli interesuje Was druk etykiet chemicznych, serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszej oferty. Nasze duże doświadczenie w branży pozwala nam na przygotowanie etykiet, które będą w pełni odpowiadać obowiązującym wymogom. W tym miejscu warto podkreślić, że etykiety chemiczne muszą odpowiadać GHS już od roku 2010. Chętnie udzielimy odpowiedzi na wszelkie pytania o etykiety chemiczne w naszej ofercie.

Wszystkie firmy zainteresowane złożeniem zamówienia na druk etykiet chemicznych wysokiej jakości zapraszamy do skorzystania z naszej aktualnej oferty. Najczęściej etykiety chemiczne nawinięte są na rolkę – tak to wygląda w przypadku zarówno dużych, jak i średnich ilości. Ze swej strony chcielibyśmy zapewnić, że elastycznie podchodzimy do klientów, co w praktyce oznacza, że realizujemy różne nakłady. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych maszyn drukarskich jesteśmy w stanie zrealizować Wasze zlecenia na etykiety chemiczne na najwyższym poziomie w zadowalającym terminie.