Etykiety samoprzylepne Częstochowa

Nasza cyfrowa drukarnia etykiet samoprzylepnych Arti Bau pracuje z papierami metalizowanymi, papierami termicznymi, błyszczącymi, matowymi, półbłyszczącymi, foliami (polietylen i poliester). Na wybór ma wpływ specyfika produktu, warunki przechowywania, rodzaj opakowania. W końcu etykiety samoprzylepne tworzą nie tylko przyjemny wygląd, ale stanowią dodatkową ochronę towaru.

Etykiety samoprzylepne – korzyści

Etykieta samoprzylepna jest jednym ze skutecznych narzędzi do zwrócenia uwagi na produkt. Zwiększenie sprzedaży zależy od wielu czynników, ale decydującą rolę w wyborze odgrywa wygląd produktów i znaki identyfikacyjne. Atrakcyjny wygląd etykiety, dostępność wyczerpujących informacji o produkcie i jego właściwościach, piękny nadruk, odpowiednio dobrany materiał i kształt pomogą pozytywnie zaprezentować Twój produkt i wyróżnić go na tle konkurencji.

Etykieta samoprzylepna jest elementem składowym prezentacji produktów, która ma charakter informacyjny. Zwykle zawiera logo firmy, instrukcję użytkowania, skład, daty ważności i inne atrybuty, które pomogą konsumentowi podjąć decyzję o zakupie. Czasami wymaga się, aby etykieta samoprzylepna nie wyglądała zbyt reprezentacyjnie, a jedynie podkreślała opakowanie danego produktu. W takim przypadku lepiej wybrać etykietę wydrukowaną na polipropylenie lub polietylenie. Przezroczysty, bezbarwny materiał odpowiedni do pojemników szklanych i plastikowych. Dzięki niemu możesz kolorowo pokonać efekty wizualne, dzięki czemu kupujący z pewnością spojrzy w kierunku Twojego produktu. Etykietę można łatwo zdjąć z podłoża i przenieść na produkt, niezależnie od tego, czy proces klejenia odbywa się metodą zautomatyzowaną czy ręczną. Etykiety samoprzylepne produkowane są w rolkach, co jest korzystne przy przechowywaniu i transporcie.

Druk fleksograficzny etykiet samoprzylepnych na folii

Druk fleksograficzny z roli na folii jest obecnie najbardziej pożądaną usługą. Jesteśmy gotowi zaoferować szeroką gamę materiałów foliowych różniących się wieloma parametrami. Podstawowe: polipropylen, polietylen.

Gdzie są stosowane?

 • Produkty alkoholowe.
 • Domowe środki chemiczne.
 • Logistyka.
 • Farmaceutyki.
 • Kosmetyki i perfumy.
 • Żywność.
 • Spersonalizowane.

Dlaczego drukowanie etykiet samoprzylepnych z roli jest priorytetem?

Druk etykiet samoprzylepnych z roli znajduje zastosowanie w handlu, logistyce, przemyśle, farmacji i innych dziedzinach. W przypadku zanieczyszczenia podczas transportu lub w wyniku przechowywania wystarczy usunąć warstwę wierzchnią, warstwy dolne będą miały wygląd handlowy i zachowają swoje właściwości. Proces druku fleksograficznego etykiet zajmuje minimum czasu, w krótkim czasie otrzymujesz duże nakłady. Produkcja i przetwarzanie są uproszczone ze względu na to, że cała grupa operacji odbywa się w jednym cyklu, a nie etapami. Stosując etykiety na rolkach łatwiej jest zautomatyzować naklejanie na opakowania, przyspieszając produkcję i minimalizując ilość odrzutów przy naklejaniu.

Metody przetwarzania końcowego etykiet samoprzylepnych

Etykiety samoprzylepne to tylko część szerokiej gamy usług, które mogą obejmować:

 • Docinanie produktów do określonego rozmiaru i nadawanie im dowolnego kształtu.
 • Radełkowanie na płycie PCV lub piankowej do wykorzystania jako metki, tabliczki.
 • Perforacja ułatwiająca odrywanie po obrysie poszczególnych etykiet samoprzylepnych z jednej rolki do opisywania towarów.
 • Wybór liter i wzorów.

Dodatkowo na życzenie klienta można wykonać dodatkowe laminowanie, które zapewnia maksymalne zabezpieczenie etykiet samoprzylepnych. Jest to szczególnie ważne w przypadku stosowania przy znakowaniu produktów przeznaczonych na eksport, które będą charakteryzowały się długotrwałym transportem, wielokrotnymi czynnościami przeładunkowymi.

Z czego wykonane są etykiety samoprzylepne?

Etykieta samoprzylepna wykonana jest z wysokiej jakości folii, która od spodu pokryta jest trwałym lub łatwo usuwalnym klejem ukrytym pod papierem ochronnym. Wykonywane jest cięcie ploterowe, w tym skomplikowane nieregularne kształty. Gotowa etykieta ma atrakcyjny wygląd, jest odporna na działanie czynników zewnętrznych, w tym na wilgoć, w przeciwieństwie do papieru, który po dostaniu się na nią cieczy całkowicie traci swój wygląd.

Procedura produkcyjna

W naszej drukarni druk etykiet odbywa się w następującej kolejności:

 • Klient kontaktuje się z naszymi pracownikami i jeśli są dostępne, dostarcza nam kody źródłowe – układy, które muszą być zgodne ze specyfikacją.
 • W przypadku braku kodów źródłowych nasi specjaliści opracowują projekt od podstaw, po czym przygotowują layout, uzgadniając go z klientem.
 • Materiały i urządzenia przygotowywane są w drukarni, nakład drukowany.

Na ostatnim etapie przeprowadzana jest obróbka po druku, kontrola jakości oraz pakowanie gotowych produktów do wysyłki.

Korzyści z zamówienia druku etykiet samoprzylepnych w Arti Bau

Zwracając się do naszej drukarni etykiet samoprzylepnych, otrzymujesz przede wszystkim wysokiej jakości wyniki, ponieważ używamy zmodernizowanego sprzętu i ściśle przestrzegamy technologii produkcji. Nawet pilne zamówienia, które są realizowane w ciągu 1-2 dni, nie zawierają wadliwych produktów.

Dodatkowym plusem są korzystne ceny usług drukowania etykiet. Ich koszt spada wraz ze wzrostem wolumenu partii i praktycznie nie ma ograniczeń. Według najnowszych danych oryginalna etykieta samoprzylepna przyczynia się do zakupu towaru przez konsumenta i sprawia, że jest on szybko rozpoznawalny. W produkcji etykiet samoprzylepnych wykorzystujemy najnowsze technologie i wysokiej jakości maszyny poligraficzne: hybrydowa Mark Andy Digital Series do druku fleksograficznego i inkjetowego oraz maszyna do druku cyfrowego inkjetowego Xeikon PX3000. Dzięki nowoczesnym maszynom drukarskim możliwe jest naniesienie obrazu na folię lub papier. Oferujemy produkcję etykiet różnego rodzaju, w tym produktów do znakowania towarów.