Znaczenie etykiet samoprzylepnych w sprzedaży produktów

Zmiany w gospodarce i technologii informacyjnej wymuszają na firmach skupienie się na konsumencie – dziś, w wysoce konkurencyjnym środowisku, wygra producent ze spersonalizowanym produktem, który potrafi zaangażować emocjonalnie. Jednocześnie skrócenie cyklu życia produktu dyktuje nowe wymagania dotyczące obiegu etykiet i częstego wypuszczania nowych linii produktowych. Takie trendy, wraz z ciągłą poprawą jakości etykiet determinują inne – cyfrowe podejście do ich druku. Nasza drukarnia etykiet samoprzylepnych potrafi przystosować się do nowych realiów, dlatego produkujemy dla klientów prawie każdy rodzaj etykiet zarówno jedno i wielowarstwowych.

Czym dla każdego producenta są etykiety samoprzylepne?

Dobrze wykonane etykiety samoprzylepne potrafią same sprzedać każdy towar. Ich zadaniem jest przedstawienie produktu, wsparcie sprzedaży i spowodowanie, że konsument go polubi. A jak sprawić, by kupujący zobaczył produkt tak, jak życzy sobie producent? Jak nie przegapić niczego ważnego? Do tego celu służą wysokiej jakości etykiety samoprzylepne, które promują towar, zachęcają konsumentów do zatrzymania się i zwrócenia na niego uwagi. Nasza drukarnia przyjmuje zlecenia na druk etykiet samoprzylepnych o różnym stopniu skomplikowania i nakładzie. Pracujemy na wysokiej jakości  materiałach i maszynach.

Personalizacja etykiety samoprzylepnej

Tradycyjne narzędzia już nie wystarczą, aby skutecznie promować produkty. Konsument ma dość tego samego rodzaju kampanii reklamowych i promocji. Obecnie głównym trendem jest jak najbardziej indywidualne odwołanie się do konsumenta i ukierunkowane promocje na konkretne wydarzenia, miejsca czy grupy demograficzne. Etykieta samoprzylepna kieruje uwagę kupującego, gdy widzi w sklepie wiele więcej takich samych produktów. Bardzo często konsument wybiera nie sam produkt, ale jego opakowanie. Technologia druku cyfrowego realizuje nanoszenie dowolnych zmiennych informacji tekstowych lub graficznych, zmieniających się cyfr lub kodów QR na każdej etykiecie. Pozwala to na wykonanie etykiet promocyjnych na imprezy i promocje, dodatkowe zabezpieczenie przed fałszowaniem, a także drukowanie odrywanych naklejek promocyjnych ze zmiennymi informacjami.

Nowoczesne podejście do produkcji etykiet samoprzylepnych

Nasza drukarnia etykiet samoprzylepnych realizuje zamówienia na nowoczesnym sprzęcie poligraficznym, dlatego jesteśmy w stanie zaoferować wszystkie ich rodzaje. Co produkujemy? Etykiety samoprzylepne  takiej jak:

  • Cyfrowe pełnokolorowe oraz peel-off
  • Z nadrukiem od strony kleju oraz uszlachetnione
  • Na podłożach OPQ a także transparentne.

Jednak to nie wszystko, wychodząc naprzeciw potrzebom naszych klientów wprowadziliśmy do oferty produkcję saszetek na laminatach wielowarstwowych, które są zadrukowane cyfrowo w wersji pełnokolorowej. Przyjmujemy zamówienia nie tylko na duże nakłady, ale również niskie, wykonujemy etykiety próbne, okazjonalne oraz promocyjne. Dla kogo produkujemy? Naszymi klientami są przede wszystkim firmy z branży chemicznej, kosmetycznej i spożywczej. Ale zapraszamy do współpracy również firmy z innych sektorów.

Druk cyfrowy na etykietach samoprzylepnych

W coraz bardziej konkurencyjnym środowisku konsumenci stają się bardziej selektywni i domagają się nowego i natychmiast. Cykl życia wyprodukowanego towaru skraca się, co przekłada się na długość obiegu etykiet samoprzylepnych. Częste zmiany w designie, produkcja specjalnych partii produktów na konkretne pory roku, regionu czy wydarzenia są niezbędne do utrzymania konkurencyjności. Sytuacja na współczesnym rynku wskazuje nie tylko na potrzebę krótkich serii, ale również narzuca surowe wymagania dotyczące terminów produkcji wyrobów etykietowych.

Eksperci z naszej drukarni z przyjemnością pomogą wybrać najlepsze rozwiązanie problemów danej firmy podczas drukowania etykiet samoprzylepnych. Mamy do zaoferowania etykiety cyfrowe pełnokolorowe, które zapewnią połączenie różnych etykiet samoprzylepnych w jednym rozmiarze bez ponoszenia dodatkowych nakładów finansowych w postaci polimerów. Druk możemy wykonać zarówno na białym papierze jak i metalizowanym oraz różnych rodzajach folii: transparentnej, polipropylenowej, metalizowanej, białej i wielu innych. A jeśli chodzi o kształt może być on spersonalizowany lub regularny.

Jakie typy etykiet samoprzylepnych można wykorzystać do promocji produktu?

Możemy zaoferować etykiety wielowarstwowe (peel-off), które znajdują zastosowanie w przypadku małej powierzchni etykiety a konieczności umieszczenia dużej ilości danych o danym towarze.Ten typ etykiety samoprzylepnej poprawia estetykę i czytelność całego tekstu. Co zawierają strony etykiety? Pierwsza stworzona cyfrowo umożliwia nadruk pełnokolorowy, druga jednokolorowy nadruk fleksograficzny (z jednym polimerem), trzecia również cyfrowa z użyciem lakieru adhezyjnego (jeden polimer).Ten typ etykiet samoprzylepnych doskonale sprawdza się w branży motoryzacyjnej, farmaceutycznej itd.

Oferujemy także etykiety z drukiem od strony kleju, co pozwala na wprowadzenie dodatkowego tekstu na temat danego produktu. Możemy wykonać na sekcji flekso, jednobarwny z wykorzystaniem jednego polimeru. Jego zastosowanie jest podobne jak w poprzednim typie etykiety. Dobrą opcją na zachęcenie konsumenta do zakupu danego produktu są saszetki. Ich produkcja jest ekonomiczna odbywa się cyfrowo na laminatach wielowarstwowych. Saszetki zabezpieczamy lakierem matowym albo błyszczącym.To doskonałe rozwiązanie dla branży kosmetycznej.

Kiedy druk cyfrowy jest najbardziej efektywny dla Twojej firmy?

Dziś w walce o kupca producenci coraz częściej zwracają się ku personalizacji towarów. Możliwość nadania niepowtarzalności każdemu opakowaniu i etykiecie została z powodzeniem wdrożona w naszej drukarni. Wszelkie zmienne informacje – nazwy, słowa kodowe, nazwy miast, kody cyfrowe i QR – można umieścić na etykiecie samoprzylepnej.To świetna okazja do reklamy i promocji sprzedaży. W naszej drukarni wykonujemy etykiety na podłożach OPQ, czyli takich, które nie przepuszczają światła. Co to zapewnia? Przyklejanie etykiet na produkt już oryginalnie zaetykietowany. Gdzie się sprawdzają takie etykiety samoprzylepne? Przede wszystkim w firmach zajmujących się dystrybucją towarów, które są produkowane w innym państwie.

Wprowadzenie na rynek nowego produktu wraz z pojawieniem się maszyny cyfrowej nie wymaga jednorazowo produkcji etykiet samoprzylepnych.Teraz nie trzeba już dostosowywać się do minimalnego nakładu dozwolonego we fleksografii, ale produkować dokładnie taką ilość, jaka jest potrzebna, minimalizując tym samym ryzyko i koszt wprowadzenia nowego produktu, zmniejszając koszty produkcji i przechowywania nadwyżek. Wszelkie zadania biznesowe, czy to produkcja przedseryjna, wydanie specjalnych partii na konkretne wydarzenie, czy rozbudowa linii produktów, stają się możliwe do zrealizowania.

Zwiększ sprzedaż dzięki spersonalizowanym etykietom i elastycznym opakowaniom

Korzystanie z technologii cyfrowej pomoże stworzyć prawdziwie spersonalizowane doświadczenie i sprawi, że każdy element produktu będzie wyjątkowy. Wszelkie informacje graficzne i tekstowe oraz ich kombinacje mogą być zmienne. Personalizacja cyfrowych etykiet samoprzylepnych daje szerokie możliwości realizacji pomysłów na promocję sprzedaży i promocję produktów. Indywidualny apel do klienta w połączeniu z kompetentną kampanią promocyjną może zwiększyć sprzedaż o 30-70%. Kolejną niewątpliwą, ale zaletą druku cyfrowego jest usprawnienie logistyki dystrybucji do dystrybutorów lub sieci handlowych. Na jednej rolce można zadrukować różne rodzaje etykiet samoprzylepnych w dowolnych proporcjach ilościowych.

To w naszej drukarni dostępne są etykiety samoprzylepne typu Clear on Clear, czyli drukowane cyfrowo na transparentnych podłożach, do których stosujemy bardzo przezroczysty klej. Jeśli będziesz miał taką potrzebę możemy je dodatkowego wzbogacić za pomocą Cold Stampingiem, wtedy staną się znacznie atrakcyjniejsze.Taka etykieta samoprzylepna imituje druk na opakowaniu, dlatego znajdują zastosowanie w branży spożywczej czy też kosmetycznej. A wszystko dzięki naszej maszynie hybrydowej, która łączy możliwości druku fleksograficznego oraz inkjetowego. Możemy wykonać etykiety samoprzylepne z lakierem matowym lub z kolorami dobieranymi (pantone).

Dlaczego warto podjąć współpracę z naszą drukarnią etykiet samoprzylepnych Arti-Bau?

Nasza drukarnia zawsze dba o prawidłowe relacje z klientami i podejmujemy działania zmierzające do sprostania wszystkim wymaganiom. Zamawiane u nas etykiety samoprzylepne charakteryzują się dużą wytrzymałością i wysoką estetyką, co ma znaczenie marketingowe. Jesteśmy profesjonalistami, pracujemy na doskonałym sprzęcie a to pozwala nam wywiązać się z uzgodnionych terminów na zrealizowanie danego zamówienia.