Zastosowanie etykiet samoprzylepnych w różnych dziedzinach przemysłu

Dziś jedną z najlepszych możliwości zaprezentowania swojego produktu klientowi jest cyfrowy druk etykiet samoprzylepnych. Nasza drukarnia wykonuje wysokiej jakości produkty, które z łatwością można przykleić do danego produktu, niosąc ze sobą przesłanie o firmie lub przedsiębiorstwie, pozostając na długo w pamięci kupującego. Wysoką jakość etykiet samoprzylepnych gwarantuje nowoczesny sprzęt, pracujemy na maszynach poligraficznych Mark Andy Digital Series.

Cechy etykiet samoprzylepnych

  • Doskonały kolorowy i żywy kolor, który zwraca uwagę na produkty.
  • Etykieta samoprzylepna przyciąga wzrok konsumentów dzięki oryginalnemu wzornictwu, reklamuje produkty. Podkreśla ich wyjątkowe walory, wyróżnia markę.
  • Chroni przed podrabianiem. Wiele nieuczciwych firm wytwarza produkty niskiej jakości kosztem cudzej marki.
  • Są przyklejane do dowolnej powierzchni, plastiku, szkła itd.

Ekskluzywna etykieta samoprzylepna z indywidualnym wzorem podkreśli zalety każdego produktu, wyróżniając go spośród innych ofert. W branży kosmetycznej producenci małych partii kosmetyków i perfum opartych na ekologicznych, naturalnych produktach doceniają kolorową i atrakcyjną etykietę. Jest ona również idealna do detergentów i środków czyszczących, do płynów technicznych, środków dezynfekujących gdzie wymagana jest niewielka cyrkulacja.

W naszej drukarni Arti-Bau wykonujemy etykiety samoprzylepne:

  • Cyfrowe pełnokolorowe
  • Wielowarstwowe (peel-off)
  • Z drukiem od strony kleju
  • Na podłożu opq, clear clear
  • Uszlachetnione
  • Saszetki na laminatach wielowarstwowych

Zajmujemy się także produkcją etykiet samoprzylepnych: promocyjnych, okazjonalnych i próbnych.

Etykiety samoprzylepne na papierze metalizowanym

Metalizowane etykiety samoprzylepne papierowe stosuje się, gdy wzór etykiety ma metaliczny efekt. Jednocześnie możliwe są różne opcje wykorzystania tego efektu. W tym przypadku metalizowana powierzchnia pozostaje w swojej pierwotnej postaci (srebro, złoto), jeśli pokryje się taki materiał niezbyt nasyconą farbą, wówczas powstaje efekt nie tylko srebra czy złota, ale sama farba staje się metalizowana. Materiał prześwitując przez warstwę farby daje efekt metaliczny. Takie materiały mogą zastąpić tłoczenie folią w przypadkach, gdy jednym z głównych kryteriów jest koszt etykiety. Druk cyfrowy, w naszej nowoczesnej drukarni etykiet samoprzylepnych, wyposażony jest w wysokowydajny sprzęt, który pozwala nam szybko realizować zamówienia o dowolnej objętości. Znajdują one zastosowanie w prawie wszystkich gałęziach przemysłu.

Etykiety samoprzylepne polietylenowe i polipropylenowe

Zazwyczaj drukarki pracują z białym i przezroczystym polietylenem. Istnieją inne typy (na przykład metalizowane), ale są rzadko używane. Dlatego polietylen jest wystarczająco elastyczny, wybierany jest tam, gdzie etykieta jest przyklejona do opakowania elastycznego. Na przykład na opakowaniu, na plastikowych butelkach, które są ściskane podczas użytkowania itp. Również polietylen jest powszechnie stosowany w skomplikowanych kształtach. Polipropylen jest stosunkowo łatwiejszy do drukowania, niż w przypadku etykiet na foliach producenci stosują i polecają polipropylen. Dlatego z materiałów foliowych szerzej stosuje się polipropylen.

Etykiety samoprzylepne na super przezroczystej folii

Różnica między foliami superprzezroczystymi i przezroczystymi staje się widoczna, gdy etykiety samoprzylepne są nakładane na przezroczystą powierzchnię (na przykład butelki z alkoholem). Folia przezroczysta wygląda matowo w porównaniu z superprzezroczystą. W tym przypadku sam obraz wygląda tak samo. Powodem, dla którego super przezroczysta folia jest bardziej przezroczysta, jest bardziej przezroczysty klej do super przezroczystej folii. Jej stosowanie jest uzasadnione w przypadku produktów o wysokiej kategorii cenowej lub tam, gdzie istnieją już ustalone standardy branżowe. Na przykład na szklanych butelkach producenci z reguły nie naklejają etykiet na zwykłą przezroczystą folię. Kiedy ludzie mówią o kolorowych foliach, zwykle mają na myśli folie złote, srebrne lub perłowe.Takie materiały są używane tam, gdzie projektanci przewidzieli dokładnie te kolory (efekty). Podobnie jak zwykłe folie, kolorowe folie są polietylenowe i polipropylenowe i mają odpowiednie właściwości.

Etykieta samoprzylepne dla chemii gospodarczej i przemysłowej

Etykiety samoprzylepne na proszki do prania, odświeżacze powietrza, płyny do płukania tkanin z przyjemnymi, kolorowymi obrazkami kwiatów, ziół mają za zadanie przekazać efekt używania tego produktu – czystość, świeżość i przyjemny aromat. Po etykiecie, która zawiera zestaw pewnych konwencji i rysunków, możemy od razu określić, do jakiego typu pralki przeznaczony jest żel lub proszek. Mogą być one przyklejane na środki czyszczące i piorące, zarówno na małych plastikowych pojemnikach, jak i na dużych kanistrach po żelu do prania czy workach z proszkiem.

Puszki z farbami i lakierami również potrzebują kolorowej etykiety samoprzylepnej. Olej i inne rozpuszczalniki można wlewać do pojemników i puszek o różnych rozmiarach – rozmiary nie są przeszkodą, etykietę drukujemy w szerokiej gamie rozmiarów na dowolnych pojemnikach, zarówno na papierze, jak i na folii, ponieważ odporność na ścieranie i wytrzymałość etykiety samoprzylepnej są ważnymi właściwościami produktów z tej branży. Kleje i różne uszczelniacze zwykle mają wyraziste etykiety zawierające kolory czerwony, żółty, pomarańczowy, a także symbole dotyczące przeznaczenia i stopnia zagrożenia tych produktów.

Nawozy do kwiatów, drzew, roślin uprawnych, środki do zwalczania szkodników, gryzoni i chwastów – wszystkie te produkty podlegają oznakowaniu. Zazwyczaj zawartość etykiety może zawierać różne obrazy, które pozwalają ocenić przeznaczenie tego produktu oraz krótką instrukcję użytkowania. Obecnie powszechnie stosuje się etykiety samoprzylepnej na środki dezynfekujące.

Projektowanie i druk cyfrowy etykiet na produkty chemiczne

Nic tak nie potrzebuje specjalnych etykiet samoprzylepnych jak produkty gospodarstwa domowego w przemyśle chemicznym. W końcu bezpieczeństwo konsumentów w pewnym stopniu zależy od etykiety. W wielu przypadkach etykieta powinna ostrzegać konsumenta o obecności toksycznej lub niebezpiecznej substancji wewnątrz pojemnika lub opakowania. Na przykład etykieta rozcieńczalnika do farb lub innej niebezpiecznej substancji powinna być w jasnym kolorze i zawierać kolorowe symbole ostrzegające o niebezpieczeństwie.

Bogate doświadczenie w dziedzinie poligrafii pozwala nam drukować etykiety samoprzylepne na chemię gospodarczą o dowolnym wzornictwie, a także kosmetyki i perfumy. Nasza drukarnia zrealizuje zlecenie na nadruk etykiet o dowolnym kształcie, na samoprzylepnym papierze rolkowym lub folii transparentnej do chemii gospodarczej, uwzględniając wszystkie życzenia klienta, w możliwie najkrótszym czasie i z zachowaniem wysokiej jakości.

Etykiety samoprzylepne do produktów kosmetycznych

Produkty kosmetyczne, w skład, których wchodzi szeroka gama produktów do pielęgnacji skóry twarzy i ciała, włosy, paznokcie – różnorodne kremy, lakiery do włosów i paznokci, pomadki, potrzebują kolorowej i skutecznej etykiety samoprzylepnej, która przyciągnie konsumentów.  Etykiety na kosmetyki mogą być od najmniejszych, na przykład na lakiery do paznokci, aż po duże tuby kremu, a ich kształt może być bardzo różnorodny. Takie etykiety często wykonywane są na folii transparentnej, która wygląda bardziej estetycznie w porównaniu do etykiet papierowych, ale jej koszt będzie nieco wyższy. Przemysł perfumeryjny również podąża za światowymi trendami, zapewniając swoim produktom atrakcyjny wygląd, piękne pudełko i etykietę, która musi przyciągnąć wzrok kupującego, zanim poczuje zapach perfum lub wody toaletowej.

Zaawansowany technologicznie sprzęt, innowacyjne technologie oraz profesjonalizm naszego zespołu pozwalają nam realizować złożone projekty naszych klientów. Uwzględniamy interesy naszych partnerów: dzięki nowoczesnej produkcji, starannemu zaplanowaniu wszystkich procesów technologicznych, zamówienia realizowane są w krótkim czasie i z zachowaniem wysokiej jakości. Odpowiedzialne podejście do realizacji zadań produkcyjnych, konstruktywne relacje z partnerami to znaki rozpoznawcze naszej działalności.