Etykiety samoprzylepne Katowice

Zmiany w gospodarce i technologii informacyjnej wymuszają na firmach skupienie się na konsumencie. Dziś, w obliczu poważnej konkurencji, zwycięży producent ze spersonalizowanym produktem, który potrafi zaangażować emocjonalnie. Jednocześnie skrócenie cyklu życia produktu dyktuje nowe wymagania dotyczące obiegu etykiet i częstego wypuszczania nowych linii produktowych.

Takie trendy, wraz z ciągłą poprawą jakości determinują inne – cyfrowe podejście do druku etykiet samoprzylepnych. Nasza drukarnia Arti Bau wie, jak wyróżnić produkt na tle konkurencji, dlatego współpraca z nami to wybór spersonalizowanego rozwiązania w zakresie etykietowania od projektu po wykonanie serii. Zaawansowane technologie druku cyfrowego i fleksograficznego, doświadczona kadra, zgodność z normami oraz nowoczesne maszyny poligraficzne sprawią, że współpraca z nami jest owocna.

Czym wyróżnia się nasza drukarnia Arti Bau?

Etykieta samoprzylepna kieruje uwagę kupującego, dlatego bardzo często wybiera on nie sam produkt, ale jego opakowanie. Nasza drukarnia wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu klientów, którzy chcą wyróżnić swój produkt stosuje połączenie druku fleksograficznego i inkjetowego. Dzięki czemu produkujemy niezwykle ekskluzywne etykiety samoprzylepne ze złoceniami na zimno, szlachetne oraz matowe. Oferujemy produkcję etykiet samoprzylepnych w rolkach o podłożu papierowym oraz na folii polipropylenowej lub polietylenowej o dowolnym kształcie i nakładzie. Do produkcji wyrobów etykietowych stosujemy wszelkiego rodzaju uszlachetnianie: hot stamping i lakierowanie.

Przy doborze materiałów i klejów uwzględniamy wszystkie cechy sprzętu do etykietowania, wymaganą przezroczystość materiału, siłę adhezji oraz środowisko dla finalnej eksploatacji produktu: narażenie na oleje, kwasy i inne chemikalia. Gwarantujemy najwyższą jakość druku zarówno w przypadku etykiet premium w dużych nakładach, jak i etykiet promocyjnych w limitowanych nakładach. W naszej drukarni można zamówić etykiety personalizowane a także istnieje możliwość wdrukowywania dodatkowych danych na etykietach już wydrukowanych. Wykorzystujemy atramenty UV dzięki czemu etykiety samoprzylepne cechują się dużą wytrzymałością i odpornością na różne czynniki.

Technologie i rodzaje etykiet samoprzylepnych w drukarni Arti Bau

Technologie nie stoją w miejscu i są stale ulepszane. W nowoczesnej produkcji do drukowania etykiet samoprzylepnych w dużych ilościach wykorzystywane są zaawansowane technologicznie maszyny drukarskie. Stosowany przez nas sprzęt drukujący posiada przyspieszony proces drukowania, możliwość nanoszenia różnych zmiennych danych, posiada wysoką jakość druku, a także umożliwia pracę z różnymi materiałami.

Druk fleksograficzny wąską wstęgą jest dominującą metodą produkcji etykiet samoprzylepnych. Ta metoda pozwala na poprawę właściwości wizualnych etykiety poprzez lakierowanie i tłoczenie folią. Główną zaletą fleksografii jest kompletność cyklu produkcyjnego. Nasza maszyna poligraficzna do druku etykiet samoprzylepnych Mark Andy Digital Series stanowi połączenie technologii fleksografii i cyfrowej inkjetowej. Produkujemy na zamówienie etykiety samoprzylepne peel-off, z drukiem od strony kleju w kolorze srebra lub złota. Wykorzystujemy także innowacyjną maszynę Xeikon PX3000 która idealnie sprawdza się w druku długich oraz krótkich serii.

W naszej ofercie znajdują się także:

  • Etykiety samoprzylepne na roli (papierowe i foliowe, białe, srebrne, przezroczyste, matowe, błyszczące).
  • Etykiety samoprzylepne opq (etykiety nieprzepuszczające światła).
  • Etykiety samoprzylepne no label look (ultratransparentne doskonałe na szkło i plastik).

Wpływ etykiet samoprzylepnych na zainteresowanie produktem

W coraz bardziej konkurencyjnym środowisku konsumenci stają się bardziej selektywni i domagają się czegoś nowego i natychmiastowego. Częste zmiany w designie, wydawanie specjalnych partii produktów na określone pory roku, regiony czy wydarzenia są niezbędne do utrzymania konkurencyjności. Sytuacja na współczesnym rynku wskazuje nie tylko na potrzebę krótkich serii, ale również nakłada surowe wymagania na terminy produkcji wyrobów etykietowych. W dziedzinie druku krótko- i wielonakładowego opłacalne staje się cyfrowe etykietowanie. Eksperci z naszej drukarni z przyjemnością pomogą wybrać najlepsze rozwiązanie.

Tradycyjne narzędzia już nie wystarczą, aby skutecznie promować produkty. Konsument ma dość tego samego rodzaju kampanii reklamowych i promocji. Obecnie głównym trendem jest jak najbardziej indywidualny apel do klienta i ukierunkowane promocje na konkretne wydarzenia, miejsca czy grupy demograficzne. Technologia druku cyfrowego realizuje nanoszenie dowolnych zmiennych informacji tekstowych lub graficznych, zmieniające się liczby na każdej etykiecie. Dzięki temu możemy produkować etykiety samoprzylepne promocyjne na imprezy i promocje, dodatkowo zabezpieczać przed fałszerstwami.

Chcemy podzielić się naszym doświadczeniem w wykonywaniu etykiet samoprzylepnych na napoje alkoholowe, kosmetyki, środki ochrony roślin, artykuły spożywcze. Kontaktując się z nami pomożemy znaleźć niestandardowe rozwiązanie dla danego produktu.

Jesteśmy cyfrową drukarnią etykiet samoprzylepnych i współpracujemy z:

  • Branżą spożywczą – etykiety na butelki, słoiki, do przetworów, do mrożenia, na oleje, na pojemniki plastikowe, doypaki.
  • Branżą chemiczną – etykiety z mocnymi klejami na powierzchnie: płaskie, wypukłe typu beczki oraz chropowate. Doskonale sprawdzają się etykiety typu peel-off wykonane w technologii cyfrowej.
  • Branżą alkoholową – etykiety w dowolnym kształcie, zarówno na podłożu papierowym lub foliowym, oraz uszlachetnione.
  • Branżą kosmetyczną – etykiety przezroczyste no-label-look, foliowe (wodoodporne), etykiety na tuby a także z zadrukiem folii saszetkowej.
  • Branżą logistyczną – etykiety z kodem kreskowym odpowiadające normie Odette.
  • Branżą specjalistyczną – etykiety w różnych kształtach i kolorach, etykiety warstwowe np. typu sandwich, typu peel off oraz etykiety memo labels.

Dziś Arti Bau utrzymuje znaczącą pozycję lidera w branży, wprowadzając najlepsze rozwiązania technologiczne i praktyki, aby stworzyć wysokiej jakości produkt i komfortowy poziom obsługi dla naszych klientów. Staramy się tworzyć etykiety samoprzylepne, które są poszukiwane na rynku i podnoszą wartość dla biznesu naszych klientów. Fachowe doradztwo w zakresie materiałów w zależności od specyfiki produktu, konkurencyjne ceny rynkowe, szerokie możliwości projektowe i naprawdę duża atrakcyjność dla kupującego spełniają swoje zadanie.