Etykiety samoprzylepne Gliwice

Znaną metodą drukowania etykiet samoprzylepnych jest druk cyfrowy. Technologia ta pozwala na naniesienie obrazu na folię samoprzylepną i papier, dodatkowo można spersonalizować zamówienie pod każdego klienta. Warstwa ochronna na powierzchni nie pozwoli na zamoczenie etykiety. W naszej drukarni Arti Bau do druku etykiet samoprzylepnych wykorzystujemy również fleksografię. Wybór metody zależy od konkretnego wariantu etykiety.

Etykieta samoprzylepna jest twarzą Twojego produktu

Etykieta samoprzylepna i opakowanie nie tylko dostarczają kupującemu informacji o produkcie, ale także przyciągają uwagę: według statystyk 80% odwiedzających supermarkety zwraca uwagę na wygląd produktu. Kilka sekund i kupujący dokonuje nieświadomego wyboru na podstawie pierwszego wrażenia. Projekt etykiety samoprzylepnej wymaga szczególnej uwagi, ponieważ tylko udany wygląd może kilkakrotnie zwiększyć sprzedaż. Dlatego trzeba zatrudnić projektanta, który jest kreatywny w swojej pracy i zna mechanizmy, które przyciągają. Wielkość i kształt etykiety zależą od opakowania, a możliwości nowoczesnego nadruku są praktycznie nieograniczone.

Etykiety samoprzylepne – druk cyfrowy lub flekso

Do produkcji etykiet samoprzylepnych najczęściej używamy materiału w rolce błyszczącego, matowego lub półbłyszczącego, na który nanosimy informacje za pomocą druku cyfrowego lub fleksograficznego. Wybór metody zależy od obiegu i projektu. Druga metoda służy do produkcji średnich i dużych partii etykiet po najniższych kosztach, a do uzyskania niewielkiej liczby etykiet o niepowtarzalnym wzornictwie stosuje się nowoczesną, ale droższą metodę druku cyfrowego. Aby przyciągnąć uwagę kupujących i chronić produkty przed fałszowaniem, stosujemy również tłoczenie folią, laminowanie, sztancowanie i lakierowanie.

Nasza drukarnia Arti Bau specjalizuje się w produkcji i sprzedaży produktów do znakowania. Dysponujemy niezawodnym sprzętem, wysokiej jakości i sprawdzonymi materiałami, a także wysoce profesjonalną kadrą. Nasz zespół w możliwie najkrótszym czasie opracuje dla Ciebie unikalny projekt i wydrukuje najwyższej jakości etykiety samoprzylepne w najlepszej cenie.

Nowoczesne rozwiązania technologiczne przy produkcji etykiet samoprzylepnych

Dysponujemy rozwiniętym technologicznie parkiem maszyn poligraficznych:   

  • Mark Andy Digital Series – to maszyna poligraficzna hybrydowa pracująca w dwóch technologiach: cyfrowej inkjetowej i fleksograficznej. Szybkość druku do 70 m na minutę, atramenty utwardzane promieniami UV. To wszystko powoduje, że produkujemy tylko wytrzymałe i odporne etykiety samoprzylepne. Dzięki flekso oferujemy etykiety: ze złoceniami, matowe, peel-off, z jednym kolorem (srebrny, złoty), z nadrukiem od strony kleju.
  • Xeikon PX3000 – to innowacyjna maszyna poligraficzna z przeznaczeniem do druku cyfrowego inkjetowego. Dzięki rozdzielczości 600 dpi, posiada prędkość druku 50 m na minutę. Wyróżnia się elastycznością i jest idealna do zastosowania przy krótszych i dłuższych seriach.

Rodzaje etykiet samoprzylepnych w drukarni cyfrowej

Dzięki połączeniu druku fleksograficznego i inkjetowego mamy do zaoferowania szeroko poszukiwane etykiety wielowarstwowe.

Oferujemy etykiety samoprzylepne papierowe a także foliowe (polipropylenowe lub polietylenowe)

  • Jeśli chodzi o etykiety samoprzylepne papierowe znajdują one zastosowanie w branży logistycznej, gdzie priorytetem jest czytelność informacji a także zastosowanie kodów kreskowych lub QR. Wykorzystywane przez nas technologie gwarantują wysoką jakość osiąganych rezultatów. Tego typu etykiety są odpowiednie do zadruku termotransferowego a oferowane papiery uzyskały certyfikat FSC (pozyskane z certyfikowanych upraw leśnych).
  • Etykiety samoprzylepne na folii dostępne są w różnych wersjach: srebrnej, białej, transparentnej, ultratransparentnej. Wykorzystując do druku nowoczesne technologie poligraficzne oferujemy wydruk wielu projektów w zakresie jednego wymiaru jako jeden nakład. Takie etykiety są wytrzymałe i odporne na czynniki zewnętrzne, cechują się żywymi kolorami.

Czym wyróżniają się etykiety samoprzylepne w branży alkoholowej i chemicznej?

Etykiety samoprzylepne na szampana, wino, wódkę i inne wyroby alkoholowe powinny być informacyjne, oryginalne i rozpoznawalne. Ale jednocześnie producent musi zadbać o ochronę swoich towarów przed podróbkami. Wysokiej jakości etykieta samoprzylepna może z łatwością wykonać to zadanie. Nasza drukarnia produkuje etykiety w wybranym kształcie, zarówno o podłożu papierowym i foliowym, w tym uszlachetnione.

Asortyment chemii gospodarczej na współczesnym rynku jest ogromny i czasami kupujący ma trudności z dokonaniem wyboru. Pierwszą rzeczą, na którą zwraca uwagę, jest nazwa marki i skład produktu, a także projekt etykiety samoprzylepnej, która jest nie tylko nośnikiem informacji, ale także narzędziem reklamowym. Dla tej branży produkujemy etykiety na folii, są one odporne na warunki zewnętrzne, temperatury, deszcz, słońce oraz inne środki chemiczne.