Etykiety na lody i mrożonki, czyli etykiety do mrożenia

Nadszedł czas, w którym konsumenci coraz częściej poszukują lodów, mrożonych deserów. Producenci prześcigają się w tworzeniu coraz ciekawszych receptur, jak i opakowań. Samoprzylepne etykiety do mrożenia często stosowane są jako sposób na urozmaicenie opakowania na lody, desery, mrożonki.

Etykiety na lody i mrożonki w Arti-Bau

W Arti-Bau proponujemy samoprzylepne etykiety do mrożenia, które sprawdzają się w branży spożywczej. Stosowane są do etykietowania opakowań na lody, mrożonki i wszelkie inne produkty spożywcze poddawane procesom mrożenia. Tego typu etykiety przygotowujemy specjalnie z myślą i wysokim poziomie trwałości.

Są odporne na wyjątkowo niskie temperatury i wilgoć, zatem są z powodzeniem stosowane w przypadku produktów głęboko mrożonych, przechowywanych w lodówkach. Jak tłumaczymy w opisie naszych samoprzylepnych etykiet do mrożenia, są one przeznaczone do stosowania na giętkich opakowaniach, które najczęściej stosowane są właśnie do pakowania produktów mrożonych. Do ich przyklejania stosowany jest klej o bardzo silnym działaniu. Sprawia to, że klej zachowuje trwałość niezależnie Nie jest to jedyna forma etykiet stosowanych do produktów mrożonych.

Jakiego typu etykiety stosowane są w przypadku opakowań produktów mrożonych? Zastosowanie znajdują etykiety termotransferowe, etykiety termiczne. Etykiety termotransferowe charakteryzują się wyższym poziomem trwałości niż etykiety termiczne (źródło). Etykiety termiczne tworzone są z zastosowaniem warstwy termo-aktywnej (źródło). W Arti-Bau proponujemy etykiety samoprzylepne do mrożenia z użyciem nadruków termicznych, termotransferowych, jak i z zastosowaniem nowoczesnej techniki druki fleksograficznego. O technologii tej również przeczytasz na naszej witrynie internetowej.

Nie mniej istotny od samego podłoża i rodzaju nadruku jest wspomniany już klej do etykiet. W Arti-Bau stosujemy różnego typu kleje do etykiet, zależnie od potrzeb klienta. Dostępne są zarówno kleje o optymalnym poziomie trwałości, jak i te stosowane w przypadku etykiet na produkty do głębokiego mrożenia. Warto zwrócić uwagę na to, że w Arti-Bau stosujemy kleje atestowane, które spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów (źródło).

Grafika na etykietach produktów do mrożenia

Etykiety do mrożenia stosowane jako metoda etykietowania produktów spożywczych, zwykle pełnią rolę estetyczną i informacyjną – tak, jak jest to w przypadku większości wyrobów spożywczych. Pisaliśmy już o tym, jakie informacje zwykle pojawiają się na etykietach wyrobów w branży spożywczej. Profesjonalnej porady w tym względzie udzieli Ci osoba wykwalifikowana w tej dziedzinie.

Gdy chodzi o grafikę, również warto korzystać z porad eksperckich. Tylko grafik lub marketingowiec (bądź nawet cały zespół specjalistów!) są w stanie zaproponować Ci efektywne rozwiązanie. Zazwyczaj specjaliści ci biorą pod uwagę warunki kampanii marketingowej, zwłaszcza te dotyczące identyfikacji wizualnej. Często zaleca się, by zwrócić szczególną uwagę na kolorystykę, która zgodnie z wieloma publikacjami ma oddziaływać na konsumentów i nawiązywać do charakteru marki lub konkretnego produktu.

Kiedy mowa o marketingu, nie sposób pominąć rozchwytywanych lodów Ekipy. Oczywiście, nadrzędnym powodem sukcesu tego produktu jest fakt, że lody zostały stworzone we współpracy ze słynnymi Youtuberami. Ekipa to Youtuberzy popularni zwłaszcza wśród młodych ludzi i dzieci. Nietrudno się domyślić, że to właśnie ta grupa osób najchętniej sięga po kolorowe lody na patyku. Można jednak przypuszczać, że sporo pracy poświęcono również na projekt opakowania.

Kolorowe opakowanie przedstawia roześmiane emotikony w formie uroczych kwiatków, słoneczek, zwierzątek, postaci przypominających bohaterów kreskówek. Sam napis Ekipa wyeksponowany został w centralnym miejscu opakowania i mocno rzuca się w oczy. Nie ma więc możliwości, by lody te pomylić z innym produktem. Zastosowano czcionkę kojarzoną z kreskówkami, komiksami, japońskimi filmami animowanymi, a może z graffiti? Kolorystyka jest bardzo żywa. Można więc się domyślać, że najmłodszym opakowania te bardzo przypadły do gustu.

Prawdziwym zaskoczeniem jest jednak fakt, że same opakowania po lodach Ekipy wystawiane są na sprzedaż, a ich ceny są niebotyczne. To przykład, który ukazuje wartość samych opakowań czy też etykiet stosowanych do znakowania popularnych produktów. Czy opakowania lodów Ekipy przejdą do historii podobnie jak opakowania produktów Coca-Coli i innych światowych marek? Zainteresowanie produktem i opakowaniami przerosło oczekiwania marki Koral, producenta lodów Ekipy.

Etykiety lodów i mrożonek jako ważne źródło informacji

Wracając do lodów Ekipy, warto wspomnieć również o ich składzie. Skutkiem tej owocnej współpracy jest nie tylko popularyzacja lodów Koral, ale również powszechne zainteresowanie składem zamieszczonym na etykiecie. Wszystko za sprawą portalu Czytamy Etykiety. Przeprowadzona przez Czytamy Etykiety analiza składu lodów odbiła się szerokim echem w świecie publicystyki. Trudno przypomnieć sobie podobny fenomen! Czy dzięki fenomenowi lodów Ekipy wzrosło zainteresowanie składem lodów i informacyjna stroną etykiet? Być może!

Czytając opracowanie można dowiedzieć się, które ze składników stosowane są powszechnie, a które są dodatkiem. Portal ocenił skład lodów Ekipy jako optymalny, nieodbiegający szczególnie od typowych składów lodów dostępnych w sklepach. A więc jakie składniki można znaleźć w typowych lodach. Zgodnie z opracowaniem Czytamy Etykiety są to między innymi tłuszcze i mleko w proszku – stosowane do wyrobu polewy. To także spora ilość cukru, syropy glukozowego, a czasem również fruktozowo-glukozowego. Na etykiecie lodów Ekipy znaleźć można także koncentraty ze słodkich ziemniaków i marchwi, sok cytrynowy, skrobia, morskie wodorosty, kwas cytrynowy, emulgatory i aromaty (źródło).

Jak wiadomo, na rynku dostępne są głównie lody śmietankowe, sokowe lub mieszanka tych obu. Niektóre z nich pokryte są polewą czekoladową lub taką, jak ta opisana powyżej. Zatem składy lodów różnią się zależnie od ich typu. Popularne lody sokowe często zawierają sok owocowy z zagęszczonych soków oraz syrop glukozowy. Z kolei w lodach śmietankowo-czekoladowych znaleźć można produkty mleczne, cukier, tłuszcze, kakao. Za sprawą etykiet, z informacjami żywieniowymi (składem, kalorycznością, zawartością poszczególnych składników odżywczych) może zapoznać się każdy z konsumentów.

Różnorodne etykiety na produkty mrożone

Lody, jak i inne produkty mrożone, mogą być różnorodne. Lody dostępne są w wersji klasycznej, jak też eco czy naturalnej. W zależności od charaktery produktu, zwykle różni się także podłoże. W przypadku lodów eco najczęściej można spotkać się z etykietami i opakowaniami papierowymi. Z kolei w przypadku konwencjonalnych lodów często stosowane są folie.

Również sama stylistyka różni się odpowiednio względem typu produktu i oczekiwań grupy odbiorców. Już na pierwszy rzut oka zauważyć można, że lody naturalne najczęściej umieszczane są w opakowaniach o prostej, lecz stylowej estetyce. Matowe wykończenie czasem uzupełniane jest o uszlachetniane elementy. Niektóre opakowania lodów naturalnych nawiązują do tradycyjnych zdobień, co przywodzi na myśl dawne lody, dawne metody ich wytwarzania. Na rynku jednak nadal dostępnych jest niewiele tego typu propozycji, stąd szczegółowy opis opakowań i etykiet na lody naturalne może być utrudniony.

Natomiast etykiety i opakowania na lody klasyczne często są kolorowe, nowoczesne – zwłaszcza te tworzone na bazie soków. Lody „premium”, na przykład te oblane pyszną czekoladą, zwykle odznaczają się opakowaniami luksusowymi, uszlachetnianymi, utrzymanymi w kolorystyce wprost nawiązującej do smaku wyrobu. Trzeba przyznać, że niektóre opakowania i etykiety na lody rzeczywiście zachęcają do zakupu i sprawiają, że na sam widok trudno się powstrzymać!

Jeśli potrzebujesz etykiet do produktów mrożonych, na przykład lodów, mrożonych deserów czy innych mrożonek, skontaktuj się z dolnośląską drukarnią Ati-Bau. Proponujemy jakościowe etykiety do mrożenia, różnorodne metody nadruków. Jeśli potrzebujesz porady w tym względzie skontaktuj się z naszą obsługą.