Etykiety do kontaktu z żywnością

Jeśli jesteście zainteresowani zamówieniem wysokiej jakości etykiet do kontaktu z żywnością, serdecznie zapraszamy Was do skorzystania z naszej oferty. Artibau to doświadczona drukarnia cyfrowa, która od dłuższego czasu oferuje wysokiej klasy etykiety samoprzylepne dla różnych branż.

Ze względu na fakt, że dysponujemy nowoczesnymi maszynami drukarskimi, możemy zaoferować Wam wykonanie różnych nakładów etykiet samoprzylepnych. Już teraz możecie zlecić na druk etykiet samoprzylepnych – na pewno będziecie w pełni zadowoleni. Oczywiście chętnie przygotujemy etykiety próbne, jeśli jesteście zainteresowani takim rozwiązaniem.

Etykiety do kontaktu z żywnością – podstawowe informacje

Gdy chodzi o specjalne etykiety do kontaktu z żywnością, należy wziąć pod uwagę to, w jaki sposób są one mocowane na produkcie. Pamiętajmy o tym, że etykieta może być naklejana na produkt bezpośrednio lub pośrednio (tzn. przez jakieś opakowanie). Co istotne, etykiety do kontaktu z żywnością mogą bazować na kleju atestowanym lub być w ogóle pozbawione kleju.

Warto o tym pamiętać przy wyborze odpowiedniego rozwiązania. Stosunkowo często nasi klienci decydują się na zastosowanie etykiet z folii PP i PE, które można jak najbardziej aplikować na produkty spożywcze bez użycia kleju. Chcielibyśmy podkreślić jeszcze, że także i etykiety do kontaktu z żywnością mogą być drukowane w kolorze – zachęcamy do wyboru techniki fleksograficznej.

Etykiety do kontaktu z żywnością i ich zastosowanie

Etykiety samoprzylepne, które będą naklejane na produkty żywnościowe, pełnią w pierwszej linii funkcje informacyjną oraz identyfikacyjną. Ponadto często mają za zadanie także stanowić swego rodzaju dekorację produktu, stąd tez warto zadbać nie tylko o i ich prawidłową, merytoryczną zawartość, ale również i estetykę. Zlecając nam druk etykiet samoprzylepnych do kontaktu z żywnością, możecie oczywiście spodziewać się najwyższej jakości i starannego wykonania. Dzięki temu etykiety naklejone na produktach będą prezentować się atrakcyjnie, co sprawi, że same produkty na półkach sklepowych na pewno będą przyciągać większe zainteresowanie. Ze względu na fakt, że etykiety na produktach żywnościowych mają przede wszystkim dostarczać klientowi informacji o produkcie, powinny zawierać informacje jednoznaczne oraz czytelne.

Etykiety do kontaktu z żywnością i ich zawartość

Co właściwie powinny zawierać typowe etykiety do kontaktu z żywnością, aby można było powiedzieć, że odpowiadają one obowiązującym przepisom prawa? Przede wszystkim taka etykieta musi zawierać zwyczajową nazwę konkretnego produktu. Inne wymagane informacje to: skład danego produktu, spis składników we właściwej kolejności (od składnika, którego jest najwięcej do tego, którego jest najmniej), spis zastosowanych dodatków konserwujących, znaki weterynaryjne, informacja o wadze, ilości danego produktu itd.

Oprócz tego etykiety samoprzylepne na produktach żywnościowych powinny zawierać także informacje na temat producenta lub importera, w tym dane firmy umożliwiające kontakt (np. strona www, infolinia). Warunki przechowywania produktu, data przydatności do spożycia, informacje o wartościach odżywczych, kod kreskowy, a także ewentualne ostrzeżenia dla konsumenta – to wszystko powinno także znaleźć się na etykiecie, która ma spełniać rolę informacyjną.

Etykiety do kontaktu z żywnością – nasza oferta

Ze względu na fakt, że zawsze chcemy wychodzić naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów, oferujemy etykiety do kontaktu z żywnością, które wykonywane są na różnych podłożach. W zależności od Waszych potrzeb możecie zlecić nam przygotowanie etykiet na podłożu papierowym lub foliowym. W razie jakichkolwiek pytań w tej kwestii jesteśmy oczywiście do Waszej dyspozycji. Jesteśmy na bieżąco zarówno z wymaganiami rynkowymi jak i prawnymi. W praktyce oznacza to, że możemy doradzić Wam także w kwestii zawartości zlecanych nam etykiet. Jedno jest pewne, zlecając nam etykiety do kontaktu z żywnością lub inne, możecie spodziewać się produktów wysokiej jakości, które zostaną dostarczone terminowo.