Czemu etykiety samoprzylepne zawdzięczają rosnący popyt?

Etykietowanie produktu spełnia jednocześnie trzy funkcje. Po pierwsze dostarcza konsumentowi niezbędnych informacji o samym produkcie. Po drugie zgodnie z polskim ustawodawstwem, jest sposobem identyfikacji przy sprzedaży produktów w sieciach handlowych. Po trzecie motywuje konsumentów do zakupu, będąc narzędziem sprzedaży. W zależności od tego, jaka jest Twoja produkcja i jaki rodzaj produktu jest wytwarzany, rozważana jest metoda znakowania produktu. Jednym z najczęściej wybieranych produktów są etykiety samoprzylepne, które w naszej drukarni dostępne są na roli. Oferujemy etykiety samoprzylepne papierowe, foliowe, PEEL – OFF, z drukiem od strony kleju, przezroczyste, NO LABEL LOOK i OPQ.

Znakowanie towarów za pomocą etykiet samoprzylepnych

Etykieta samoprzylepna jest nakładana na produkty przeważnie automatycznie. Dzięki metodzie przenośnika, aplikatory przemysłowe wykonują takie etykietowanie, gdy produkt porusza się po taśmie przenośnika. Etykiety samoprzylepne o wymaganych rozmiarach i kształtach naklejane są na sam produkt lub jego opakowanie, które zawierają spersonalizowaną informację: opis samego produktu, datę produkcji i numer partii oraz inne dane zgodnie z wymaganiami dla produktu.

Dla tego procesu ustalane jest konkretne miejsce naniesienia etykiety, konieczność zamówienia towaru do etykietowania oraz inne ustawienia pomocnicze, zgodnie z procesem technologicznym, do produkcji tego rodzaju produktu. Oferta naszej drukarni zawiera etykiety tradycyjne jednowarstwowe, jednostronne oraz coraz częściej poszukiwane etykiety wielowarstwowe.

Wybór materiału na etykiety samoprzylepne

W zależności od potrzeb producentów, przeznaczenia opakowań lub pojemników, warunków przechowywania, pobytu i transportu dobierany jest materiał do oznakowania produktu. Etykiety samoprzylepne z papieru i folii produkowane są przy użyciu środków technicznych pozwalających na ujednolicenie kształtu, wzoru i faktury naklejek. Dla producentów jesteśmy gotowi w krótkim czasie wyprodukować duże nakłady etykiet do znakowania produktów, dzięki dużemu zapleczu produkcyjnemu naszej drukarni. Najpopularniejszy jest druk na roli, który przyspiesza sam proces drukowania i umożliwia automatyczne etykietowanie produktów.

Nasza drukarnia dysponuje nowoczesnym parkiem maszynowym. Etykiety produkujemy na hybrydowej maszynie poligraficznej, która łącząca możliwości druku fleksograficznego i inkjetowego. Jakie korzyści są osiągane? Dzięki temu możemy produkować różnego rodzaju etykiety samoprzylepne: wielowarstwowych, peel-off i sandwich. Maszyna poligraficzna daje nam możliwość produkcji zarówno etykiet szlachetnych i matowych oraz ze złoceniami na zimno.

Etykiety samoprzylepne – rozwiązania technologiczne

Projektowanie dowolnego produktu to ważne zadanie, do realizacji, którego wykorzystuje się wiele technik. Jednym z takich rozwiązań są etykiety samoprzylepne, które reprezentują złożony materiał o wielopoziomowym składzie.To dobra opcja do projektowania produktów, które są wielofunkcyjne. Elementy uniwersalne mają ogromną liczbę sposobów wykonania. Jeden z nich wybierany jest w zależności od zadań do wykonania przez etykietę.

Etykiety samoprzylepne składają się z podkładu, warstwy klejącej i materiału do nadruku. Ostatni element może być papierowy lub syntetyczny. Należy zauważyć, że etykiety są prawie natychmiast gotowe do użycia i można je nakładać na produkty.Taką łatwość użycia zapewnia fakt, że wcześniej nakłada się na nie warstwę kleju.To rozwiązanie jest doskonałym analogiem do używania zwykłego papieru.

Nanoszenie obrazu na etykiety samoprzylepne odbywa się za pomocą specjalnego sprzętu drukującego. Zastosowanie takiego materiału pozwala tworzyć kolorowe kompozycje, a także zapewnia dokładność rysunku. Podczas produkcji elementy mogą być tworzone w formacie rolkowym. W naszej drukarni można zamówić także: saszetki na laminatach wielowarstwowych, które są zadrukowane w technologii cyfrowej pełnokolorowej. Wykonujemy etykiety nie tylko w dużych nakładach, ale również mniejszych a dotyczy to produktów okazjonalnych, próbnych i promocyjnych. Naszymi klientami są producenci i dystrybutorzy z branży chemicznej, kosmetycznej i spożywczej.

Producenci wybierają etykiety samoprzylepne na rolach

Trudno przecenić znaczenie wyglądu produktu przy promowaniu nowego asortymentu. Za pomocą dobrze dobranego projektu można znacznie zwiększyć popyt. A zastosowanie etykiet samoprzylepnych na roli pozwala producentom towarów rozwiązać szereg problemów. Mianowicie:

  • Aby produkt był bardziej rozpoznawalny i nadał mu przyjemny wygląd.
  • Zwiększył zainteresowanie kupujących produktem dzięki oryginalnemu wzornictwu i opisowi na opakowaniu zalet produktu.
  • Stworzeniu skutecznej kampanii reklamowej. Etykieta samoprzylepna jest najbardziej widocznym elementem opakowania i wzbudza zainteresowanie potencjalnych nabywców.
  • Podanie podstawowych informacji o firmie, składzie produktu lub otrzymanym znakom jakości.

Można, więc jednoznacznie stwierdzić, że produkcja etykiet samoprzylepnych jest potrzebną usługą, która pozwala wyróżnić produkt spośród innych ofert i uprościć jego promocję. Oprócz zdjęcia na etykiecie duże znaczenie ma wybór odpowiedniego materiału, który będzie wyglądał ekologicznie na produkcie. Aby rozwiązać ten problem, warto skontaktować się z naszą drukarnią, dobierzemy optymalne kombinacje kolorystyczne i wzornictwo. Nie mniej ważne jest hasło reklamowe, które znajduje się na etykietach. Powinno ukazywać główne zalety produktu, a także zachęcać klienta do zakupu. Zastosowanie oryginalnego opakowania to najskuteczniejszy sposób na reklamę nowego produktu.

Korzyści z używania etykiet samoprzylepnych

Drukowanie etykiet samoprzylepnych to wygodna i praktyczna opcja, która pozwoli bez zbędnych kłopotów stworzyć oryginalny projekt produktu.To rozwiązanie ma następujące zalety:

  • Przystępny koszt. Ta opcja jest najbardziej ekonomiczna, ponieważ produkcja nie wymaga dużych nakładów. Jednocześnie stosowanie etykiet jest bardzo skuteczne.
  • Produkcja etykiet samoprzylepnych jest szybka. Nowoczesny sprzęt umożliwia wykonanie dużej partii etykiet w krótkim czasie.
  • Atrakcyjny wygląd. a opcja pozwala nałożyć na produkt kolorowy obraz, który będzie wyrazisty.
  • Ponadto stosowanie etykiet samoprzylepnych jest całkowicie bezpieczne. Warto zauważyć, że można je nakładać na różne powłoki, w tym opakowania do żywności. Może być również umieszczany na materiałach takich jak papier, tektura, szkło, plastik i folia.

Takie elementy są łatwo nakładane na produkt i bezpiecznie przechowywane. Produkty można bezpiecznie ładować i transportować bez obaw o uszkodzenie powłoki. Do produkcji etykiet stosuje się gęste i trwałe materiały odporne na zużycie. Jeżeli opakowanie przeznaczone jest do użytku w agresywnym środowisku – warunkach o dużej wilgotności i temperaturze, warto wybrać opcję na bazie folii, która charakteryzuje się szczególną niezawodnością.

W naszej drukarni etykiet samoprzylepnych stosujemy doskonałej jakości atramenty utwardzane promieniami UV, które odpowiadają za odporność i trwałość etykiety. Ze względu na przeznaczenie etykiet możemy je wyprodukować nie tylko na papierze, ale również na folii: polipropylenowej lub polietylenowej.

Cechy produkcji etykiet samoprzylepnych

Z reguły do produkcji takich produktów stosuje się metodę druku fleksograficznego.Takie rozwiązanie pozwala na stworzenie jednolitego obrazu, który z biegiem czasu nie traci wyrazistości i toleruje różne warunki. Podczas procesu aplikacji stosowane są specjalne farby UV. Różnią się nasyceniem kolorów, ale jednocześnie są bezpieczne. Z tego powodu farby UV są bardziej odpowiednie do dekoracji opakowań żywności. Równie ważny jest dobór odpowiedniego kleju, kolorowe etykiety samoprzylepne powstają na bazie rozpuszczalników organicznych i wody.

Opracowano szereg podstawowych technik produkcyjnych, które dobierane są w zależności od cech wyznaczonego produktu. Produkowane etykiety samoprzylepne mają znaczącą rolę marketingową. Dysponujemy dużym wyborem wykrojników, możemy prawie w każdym przypadku dopasować wymiary etykiet, co pozwala naszym klientom ograniczyć koszty. Dlaczego warto zamówić nasze etykiety samoprzylepne? Są one wygodne, istnieje możliwość dalszego zadruku metodą termiczną albo też termotransferowa.